• Кафедра психології, політології та соціокультурних технологій

Гендерний ресурсний центр СумДУ звітує щодо реалізованих заходів  за 2017 рік

 

 

Назва заходу

Дата

Місце проведення

Кількість та категорія учасників/-ць

1.

Інформаційна кампанія з нагоди Міжнародного дня прав жінок (8 березня)

08.02.-08.03.2017

Сумський державний університет, інтернет-мережа (сайт Всеукраїнської мережі осередків гендерної освіти ВНЗ: http://gendercenter.sumdu.edu.ua/)

Близько 2000 (студентство та штат СумДУ, відвідувачі/-чки сайту)

2.

Проведення засідань жіночих політичних клубів

20.02.2017, 19.06.2017,

19.12.2017

М. Шостка, м. Конотоп, м. Суми

84, жінки-активістки, місцеві ЗМІ

3.

Всеукраїнська конференція «Мультидисциплінарні гендерно-чутливі ініціативи: обмін досвідом»

25.04.2017

Сумський державний університет

Близько 200, науковці/-виці СумДУ та ВНЗ-учасників

4.

Просвітницькі заходи для дітей-відвідувачів Центру підтримки сім’ї СумДУ з нагоди Дня матері на тему «Моя мама – професіоналка»

07.05-14.05.2017

Сумський державний університет

Близько 60, діти-відвідувачі Центру підтримки сім’ї СумДУ

Гендерний ресурсний центр долучився до організації "Mini Camp GLOW"

25 листопада на базі Сумської школи №2 пройшов перший в місті Суми "Mini Camp GLOW". Це табір, ініційований Корпусом миру, що заохочує і об’єднує молодих українських дівчат-лідерів з метою підвищення рівня інформованості про гендерні питання в Україні, особливо тих, з якими сьогодні стикається молодь. Завдяки плідній та злагодженій роботі волонтерів Корпусу Миру та місцевих волонтерів, а також підтримці наших чудових партнерів Центру дозвілля та молоді, школи № 2 м. Суми, Гендерного ресурсного центру, Департаменту соціального захисту населення, у дівчат 13-18 років була чудова можливість обговорити питання індивідуальності, гендерних стереотипів та шляхів їх подолання, здорових та нездорових відносин, згоди, толерантності, навчитися азам публічних виступів та, найголовніше, - стати на шлях лідерства та знайти нових друзів.

У СумДУ обговорили інструменти інформаційної та психологічної стійкості

25 жовтня у Літературній вітальні СумДУ відбулося експертне обговорення «Інформаційна та психологічна стійкість як чинник безпеки», ініціатором якої виступив Центр досліджень регіональної безпеки у співпраці з кафедрою психології, політології та соціокультурних технологій.

ЦСГАРД взяв участь у програмі "Роль громадян в управлінні громадою"

19 жовтня 2017 року  Центр соціально-гуманітарних аспектів регіональних досліджень у співпраці з ГО "Центр громадських ініціатив "Інтелект Сумщини"  та з Полтавським обласним благодійним фондом "Фонд розвитку громади "Ініціатива" провели тренінг в рамках навчальної програми для жінок, молоді «Роль громадян в управлінні громадою».

ПРОФІЛАКТИКА ТА ПОДОЛАННЯ НАСЛІДКІВ РОБОЧОГО СТРЕСУ

Сучасний темп життя, з одного боку, забезпечує стрімкий розвиток, з іншого – провокує надмірні перевантаження, що негативно позначаються як на фізичному, так і психічному здоров’ї людей. Останнім часом відмічається підвищений інтерес до стресів, пов’язаних з трудовою діяльністю. Постає необхідність знайти такий оптимальний рівень напруги у процесі праці, яка забезпечить її високу ефективність, але не призведе до небажаних наслідків у результаті тривалої нервово-психічної напруги. До професій, представники яких знаходяться в найвищій зоні ризику переживання синдрому професійного вигорання, відносяться педагогічні та медичні працівники.

 
Фахівчиня Гендерного ресурсного центру СумДУ долучилася до інформаційної поїздки до Берліну з теми "Впровадження державної гендерної політики"

За ініціативи Представництва Фонду імені Фрідріха Еберта в Україні 9-13 жовтня 2017 року відбудеться інформаційна поїздка до Берліну з теми "Впровадження державної гендерної політики". До участі у заході була делегована провідна фахівчиня Гендерного ресурсного центру СУмДУ,Савельєва Юлія Михайлівна.
Поїздка спрямована на обговорення актуальних питань державної політики щодо попередження всіх форм дискримінації та запровадження механізмів досягнення гендерної рівності, ініціатив громадянського суспільства щодо подолання стереотипів та "скляної стелі" для жінок на ринку праці, попередження проявів сексизму в рекламі та засобах масової інформації, а також питань гендерної просвіти в навчальних закладах.

Гендерний ресурсний центр долучився до проекту «Регіональні Голоси – Створюємо Мости для Демократії»

Фахівчиня Гендерного ресурсного центру Сумського державного університету, Чернякова Анна Анатоліївна взяла участь у заході в форматі Open Space, що проводився у рамках проекту «Регіональні Голоси – Створюємо Мости для Демократії» . Захід відбувся 15 вересня 2017 року на базі Центру Освіти дорослих «Education for Life».

Керівник Центру досліджень регіональної безпеки виступив з доповіддю в Естонії

1-6 жовтня асистент кафедри ППСТ, керівник Центру досліджень регіональної безпеки СумДУ Микола Назаров долучився до Міжнародної осінньої школи Resilience League 2017. Цього року захід відбувся в Естонії та зібрав 50 експертів з безпекових питань, які обговорювали ситуаційну обізнаність для зміцнення інформаційної та психологічної стійкості.

Вхід України у європейський дослідницький простір: гендерний компонент

2 жовтня у Міністерстві освіти і науки України відбулись загальні збори учасників робочої групи, що працює над розробленням дорожньої карти входження України у європейський дослідницький простір (ERA-Roadmap-UA). Проміж інших представлених на зборах питань була й презентація напрацювань до реалізації одного з пріоритетів європейського дослідницького простору – забезпечення гендерної рівності і гендерного мейнстримінгу у дослідженнях.

Конкурс сценаріїв відзначення Дня батька

День батька - одне з найбільш зворушливих і добрих свят, що відзначають у всьому світі. У США, звідки і бере свій початок традиція святкування, цей день  відзначають у  третю неділю червня, починаючи з 1966 року. З часом й  інші країни, де декларується повага до сімейних цінностей, почали  відзначати цей день, вшановуючи чоловіка-батька. В Україні з пропозицією офіційного визнання  свята у 2006 році виступили представники Міжнародного Центру Батьківства.

Перший гендерний хакатон у Сумах

15-17 червня у Сумському державному університеті відбувся Всеукраїнський захід «Гендерний хакатон: технології і медіа у досягненні гендерної рівності». Хакатон, який зібрав представництво Всеукраїнської мережі осередків гендерної освіти ВНЗ з 15-и областей України, було спрямовано на розроблення програмних продуктів (веб-додатки, мобільні додатки, соціальна інфографіка), які сприятимуть вирішенню проблеми гендерної нерівності.

Page 1 of 2

© 2016 Кафедра психології, політології та соціокультурних технологій

Login Form