• Кафедра психології, політології та соціокультурних технологій

Лекція-дискусія з протидії інформаційним впливам

20 лютого в Літературній вітальні СумДУ відбулась лекція з питань протидії інформаційній агресії для науковців та студентів Сумського державного університету, а також громадських активістів міста. Захід організували кафедра психології, політології та соціокультурних технологій у співпраці з кафедрою журналістики та філології. Спікером лекції виступив адміністративний директор Центру демократії та верховенства права Віталій Жугай. Під час заходу Віталій Йосипович презентував 16 телеінтерв‘ю з експертами з протидії інформаційній війні. Медіа експерт показав на прикладах як реалізуються інформаційні впливи, через які канали, а також показав можливі варіанти боротьби з фейками та дезінформацією.

Нові традиції відомого свята: Масляна, яка об'єднує

В рамках реалізації дуальної моделі підготовки фахівців студенти спеціальності соціальна робота та спеціальності психологія взяли участь у проведенні свята Масляної.  Цим заходом розпочалася реалізація проекту «Дитячі свята у дворах сумських багатоповерхівок», який протягом 2018 року буде реалізовувати громадська організація "Центр громадських ініціатив «Інтелект Сумщини»" у співпраці з Сумським державним університетом за підсумками конкурсу з визначення програм (проектів, заходів), розроблених інститутами громадянського суспільства у сфері роботи з дітьми та молоддю, для виконання (реалізації) яких надається фінансова підтримка з міського бюджету на 2018 рік.

Студентка кафедри провела семінар "Інтернет як ресурс" на базі міського центру зайнятості

14 лютого у Сумському міському центрі зайнятості відбувся семінар "Інтернет як ресурс". На семінарі присутні мали можливість подивитися на Інтернет з різних сторін, адже це можливості для освіти, піару та самопіару, пошуку корисних контактів та заробітку грошей. Семінар, що був присвячений розгляду можливостей Інтернету, а зокрема соціальних мереж, провела Данілова Дар'я, студентка СумДУ, спеціальності "Психологія". "Варто розглядати Інтернет та соціальні мережі не лише як засіб комунікації та розваг, але й освіти, роботи та саморозвитку", - запевняє студентка.

Науковець кафедри взяв участь у VI Київському форумі безпеки

Асистент кафедри психології, політології та соціокультурних технологій, кандидат політичних наук Микола Назаров взяв участь у роботі VI Київського форуму безпеки для молоді. Основною метою цьогорічного форуму був розгляд питань про загрози в сфері інформаційної безпеки, які нині постають перед українським суспільством та європейськими країнами в умовах гібридної війни, а також знайти шляхи вирішення цих проблем та як молоді українські лідери зможуть внести свій вклад у подолання загроз конкретними проектами та діями.

Ukrainian Fashion Week FW 18-19

Вітаємо студентів спеціальності «Менеджмент соціокультурної діяльності» з успішним відбором до команди волонтерів Міжнародного проекту Ukrainian Fashion Week FW 18-19. У зимовій сесії найграндіознішої модної події в Україні, що проходитиме в Мистецькому Арсеналі в Києві з 3 по 8 лютого 2018 р. візьмуть участь 11 студенток. Це прекрасна нагода для майбутніх менеджерів культури познайомитися з сучасними тенденціями моди, зануритися в атмосферу творчості, долучитися до передових технологій у фешн-індустрії.

Концепція підготовки фахівців за дуальною формою здобуття освіти в Україні офіційно схвалена на колегії МОН

26 січня 2018 року на Розширеному засіданні Колегії Міністерства освіти і науки України було прийнято Концепцію підготовки фахівців за дуальною формою здобуття освіти в Україні.  У цій Концепції передбачається встановлення рівноправного партнерства закладів вищої, фахової передвищої, професійно-технічної (професійної) освіти, роботодавців та здобувачів освіти з метою набуття останніми досвіду практичного застосування компетентностей та їх адаптація в умовах реальної професійної діяльності.

Перемога студентки спеціальності "Соціальна робота" у проекті

Протягом січня 2017 – лютого 2018 на теренах Сумської області триває реалізація спільного Проекту Сумського державного університету, кафедри психології, політології та соціокультурних технологій, Громадської організації «Професійна ліга соціальних працівників Сумщини» та Департаменту соціального захисту населення Сумської обласної державної адміністрації «Інтеграційна та стабілізаційна підтримка шляхом забезпечення засобами існування внутрішньо переміщених осіб та населення, постраждалого внаслідок конфлікту в Україні», який реалізується за фінансування МОМ та підтримки уряду Великої Британії.

Центр підтримки сім’ї  СумДУ «Студентський лелека» пропонує послуги з комплексної підготовки дітей  до навчання в школі

Сучасні батьки, крокуючі в ногу з часом,  активно розвиваються самі та прагнуть всебічно розвивати своїх дітей. Особливо актуальним питання загального розвитку дитини стає у віці 5-6 років, коли малюк готується до нового важливого етапу в своєму житті – навчання в школі. Сучасні освітні програми висувають досить високі вимоги до знань, умінь, навичок дітей. Не менш важливою є психологічна готовність  дитини до навчання в школі.
Давно відійшли в минуле часи, коли батьки говорили: "Піде до школи, там навчать". Часто
, навіть відвідуючи дитячий садок, дитина не в змозі отримати  належні знання, виявляє психологічну неготовність до навчання в школі. Тому необхідність у наданні якісних освітніх послуг з підготовки дитини до навчання в школі стрімко зростає.

Вечірка у стилі 1990-х

          Студенти спеціальності «Менеджмент соціокультурної діяльності» оригінально привітали студентів і викладачів кафедри психології, політології та соціокультурних технологій із наступаючим Новим 2018 роком. Майбутні менеджери культури організували веселу стилізовану вечірку. Дрес-код у стилі 90-х інтригував гостей заходу, зобов’язував готуватися до сюрпризів заздалегідь. Програма обіцяла бути насиченою.

Спільний семінар з Регіональним центром з надання БВПД за проектом "Таємний клієнт"

Спільно з працівниками Регіонального центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги у Сумській області проведено семінар за проектом «таємний клієнт». Начальник відділу моніторингу діяльності місцевих центрів Наталія Поставська представила коротку хронологію розвитку системи безоплатної правової допомоги в Україні та у Сумській області. Начальник відділу забезпечення діяльності контактного центру Олексій Рибалка прокоментував можливі шляхи вирішення актуальних правових проблем студентів та інформував учасників семінару про роботу контактного центру. Старший викладач кафедри, кандидат психологічних наук Наталія Теслик представила розроблену Центром анкету «Таємний клієнт» та прокоментувала психологічні особливості реалізації проекту. Діяльність центру викликала жвавий інтерес у студентів, які поділилися актуальними юридичними проблемами з власного досвіду.

Викладач кафедри ППСТ серед найкращих волонтерів міста Суми
 
Андріана Костенко, доцент кафедри ППСТ, була нагороджена за досягнення та вклад у розвиток волонтерського руху у м.Суми протягом 2017 року. Нагородження "Суми V-Day 2017" присвячене Міжнародному дню волонтера та ініційовано Центром європейських ініціатив та Управлінням молоді та спорту Сумської ОДА.

Цілі сталого розвитку: молодь пропонує

Представниця ГО «Центр громадських ініціатив «Інтелект Сумщини» взяла участь у воркшопі проетку "Громадянське суспільство задля розвитку демократії та прав людини в Україні" за підтримки ПРООН, який відбувася 4-5 грудня 2017 року у Києві. Активна молодь з різних регіонів України пропонувала свої ідеї та напрацювала конкретні плани дій як досягти реального прогресу щодо Цілей сталого розвитку (ЦСР) у своїх громадах. Учасники та учасниці озвучили численні виклики у своїх громадах, які стосуються гідної праці (ЦСР 8), гендерної рівності (ЦСР 5), інтеграції внутрішньо переміщених осіб в активне життя громади (ЦСР 16), застарілих методів навчання у школі (ЦСР 4), розриву між бідними та багатими (SDG 10).

Співпраця з чеськими колегами

Асистент кафедри психології, політології та соціокультурних технологій Чернякова Анна Анатоліївна долучилася до навчального візиту за Проектом "Прогресивне управління університетом" за тематикою "Студентське самоврядування", що відбувся 29.11 - 01.12.2017 року в Університеті Масарика, м. Брно, Чеська Республіка. Головна мета Проекту – сприяння подальшому розвитку вищої освіти в Україні.

Студенти СумДУ – тренери міжнародного проекту ЮНІСЕФ (ООН)

У Києві 20 листопада ЮНІСЕФ зібрав 70 юних лідерів із різних регіонів для участі у навчальній сесії «Найбільший урок у світі», яка розпочинає проект. З Сумської області шляхом конкурсного відбору було обрано двох: Владислава Шаповала та Юрія Губаря – студентів нашого вишу, спеціальностей «Міжнародна економіка» та «Психологія», відповідно. Про старт проекту було символічно оголошено у Всесвітній день дитини, який відзначається у річницю прийняття Конвенції ООН про права дитини. ЮНІСЕФ відзначає цей день проведенням численних акцій із залученням знаменитостей та іншими активностями у більш ніж 130 країнах світу. Цей день має на меті надати дітям власну платформу для порятунку дитячих життів, боротьби за їх права та реалізації їх потенціалу.

Креативно про адвокацію

Керівник секції «Менеджмент соціокультурної діяльності», доцент Валентина Опанасюк повернулася зі спеціалізованого тренінгу «Креативні підходи до проведення успішних адвокаційних кампаній», що проходив 27-29 листопада в Київській області. Тренінг охоплював питання організації адвокаційних кампаній, політичної комунікативістики, презентацію успішних практик із адвокації, що реалізовані в Україні на місцевому рівні. Крім поглиблення теоретичних знань, учасники закріпили навички ситуаційного аналізу прикладних суспільно значимих проблем, практикувалися у використанні он-лайн інструментів для успішного просування ідей та захисту інтересів окремих соціальних груп.

Соціальний Оскар СумДУ - 2017

Сумський державний університет вкотре став унікальною консолідаційною платформою, що об’єднала можновладців,  бізнесовців, громадських діячів та медійників, які працюють на благо людей і дбають про інтереси різних верств населення. Зокрема, ініціювали присвоєння премії соціальної відповідальності. Понад 40 незалежних експертів (представників бізнесу, ЗМІ, громадських організацій і структур публічного управління та ноуковці у сфері «Соціальної роботи») визначали номінантів та переможців.

Сюжет

Page 1 of 4

© 2016 Кафедра психології, політології та соціокультурних технологій

Login Form