• Кафедра психології, політології та соціокультурних технологій

ЦСГАРД завершив дослідження у співпраці з ГО "Центр громадських ініціатив "Інтелект Сумщини"

Центр соціально-гуманітарних аспектів регіональних досліджень у співпраці з ГО "Центр громадських ініціатив "Інтелект Сумщини" завершив роботу над дослідженням «Сприяння підвищенню рівня самоорганізації населення Сумської області в умовах проведення реформи децентралізації влади».

Зі звітом за результатами дослідження можна ознайомитись тут.

 

Дослідження: Індекс демократичного розвитку областей України – 2016

Партнер Центру соціально-гуманітарних аспектів регіональних досліджень взяв участь у проекті метою якого була оцінка рівня демократичного розвитку і демократичних перетворень в областях України в процесі реалізації реформ та сприяння покращенню регіональної політики шляхом пропозиції альтернативних до офіційної точки зору пріоритетів розвитку регіонів.

В рамках проекту розроблено методологію, проведено навчання регіональних партнерів та протягом листопада 2016 року – січня 2017 року виконано дослідження в 24 областях України за виключенням тимчасово окупованих територій Автономної Республіки Крим, Донецької та Луганської областей. Матеріали дослідження.

 

 

Результати фокус-групового дослідження щодо запровадження інституту наставництва в Сумській області

Дослідження проводилося громадською організацією «Калинове гроно» спільно з Центром соціально-гуманітарних аспектів регіональних досліджень Сумського державного університету у травні 2017 року.

Фокус-групове дослідження проводилось з метою врахування позицій зацікавлених державних та громадських організацій соціального спрямування щодо запровадження інституту наставництва в Сумській області, а також з метою налагодження комунікацій та інформування цільових груп з зазначених питань. Детальніше з результатами дослідження можна ознайомитись тут.

 

Результати дослідження з питань підвищення рівня самоорганізації населення

ГО "Центр громадських ініціатив "Інтелект Сумщини" спільно з Центром соціально-гуманітарних аспектів регіональних досліджень СумДУ завершили роботу над дослідженням «Сприяння підвищенню рівня самоорганізації населення Сумської області в умовах проведення реформи децентралізації влади», що проводилось у формі соціологічного опитування. Результати опитування показали, що долучитися до вирішення основних проблем місцевої громади на різних рівнях (будинок, вулиця, квартал, населений пункт) готові біля 57% опитаних. З детальнішою інформацією щодо результатів опитування можна ознайомитись у звіті.

Гендерні аспекти насильства у шкільному середовищі

Центр соціально-гуманітарних аспектів регіональних досліджень Сумського державного університету розпочав роботу з Всеукраїнською громадською організацією "Жіночий консорціум України" над дослідженням гендерних аспектів насильства у шкільному середовищі, яке буде проходити у формі опитування.

Всього буде опитано 1905 респондентів у Черкаській, Рівненській та Сумській областях, серед яких будуть вчителі та учні різних шкільних ланок. Результати дослідження будуть оприлюднені на сайті Центру після завершення дослідження.

 

Дослідження туристичного потенціалу м. Суми

Центр соціально-гуманітарних аспектів регіональних досліджень в рамках співпраці з Сумською міською радою проводить дослідження туристичного потенціалу міста Суми.

 Серед запланованих заходів:

- опитування мешканців Сум щодо їхнього бачення проблем і пріоритетів розвитку туристичної галузі;

- опитування туристів щодо сприйняття міста, виявлення його сильних і слабких сторін;

- фокус-групове дослідження за участю представників бізнесу, туристичної сфери та діячів культури;

- збір та аналіз статистичних даних за наступними індикаторами: соціально-демографічні, інфраструктурні об"єкти, рекреаційні можливості, туристичні маршрути.

 

Дослідження ситуації з протидії торгівлі людьми у Сумській області

Центр соціально-гуманітарних аспектів регіональних досліджень Сумського державного університету на замовлення Департаменту соціального захисту населення Сумської обласної державної адміністрації провів соціологічне опитування серед жителів Сумської області на тему "Відображення місцевої ситуації у сфері протидії торгівлі людьми та висвітлення питань, які враховуються при виявленні місцевих груп ризику та ризикованих місць".

Детальніше з результатами дослідження можна ознайомитись переглянувши звіт.

 

© 2016 Кафедра психології, політології та соціокультурних технологій

Login Form

Key Kong Locksmith Denver