• Кафедра психології, політології та соціокультурних технологій

 

Презентаційний круглий стіл "Голос жінки має силу" в Сумській області

7 червня у Сумському державному університеті відбулися презентаційна прес-конференція та круглий стіл проекту «Програма по відновленню миру і діалогу для внутрішньо переміщених жінок «ГОЛОС ЖІНКИ МАЄ СИЛУ». Проект реалізується за фінансової підтримки «Institut für Auslandsbeziehungen»), виконується Громадською організацією «Фундація прав людини» спільно з ГО «Інтелект Сумщини».

Сучасні загрози безпеці на національному та регіональному рівнях

3 травня на базі кафедри психології, політології та соціокультурних технологій СумДУ відбулася науково-практична конференція Сучасні загрози безпеці на національному та регіональному рівнях”. До організації заходу також долучився Центр досліджень регіональної безпеки. У конференції взяли участь експерти Центру, кафедри психології, політології та соціокультурних технологій, кафедри філософії, науковці військової кафедри СумДУ, кафедри журналістики та філології, представники місцевого самоврядування, аспіранти та студенти.

Керівник Центру досліджень регіональної безпеки взяв участь в XI Київському безпековому форумі

12-13 квітня в Києві відбувся центральний міжнародний захід у сфері безпеки – Київський безпековий форум. На запрошення організаторів заходу Центр досліджень регіональної безпеки при СумДУ представляв його керівник, кандидат політичних наук Микола Назаров. Темою цьогорічного обговорення став план допомоги союзників Україні та вирішення найбільш актуальних безпекових проблем. Вступним словом захід відкрили Президент України Петро Порошенко, Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман, Голова Верховної Ради України Андрій Парубій.

Керівник Центру досліджень регіональної безпеки доповідав на науковій конференції з проблем прямої демократії

30 березня на базі Конгрес-Центру СумДУ відбулася наукова конференція "Інструменти прямої демократії". Понад 40 керівників громадських організацій Сумщини разом з науковцями визначали оптимальні механізми прямого народовладдя з метою реалізації ідей сталого розвитку. Історико-філософський супровід конференції здійснює кафедра філософії СумДУ. А ключова проблематика щодо громадської безпеки у процесі впровадження безпосереднього народовладдя вирішується партнером проекту – Центром досліджень регіональної безпеки СумДУ

Експертка Гендерного ресурсного центру прийняла участь в обговоренні стратегії розширення участі жінок у політиці

6 березня в Конгрес-центрі СумДУ відбувся круглий стіл на тему «Стратегії розширення участі жінок у політиці».  Учасницями заходу стали жінки-лідерки, гендерні експертки, представництво політичних партій, громадський сектор, владні інституції тощо. Таким чином відбувся діалог між різними зацікавленими сторонами щодо підтримки жінок у політиці, посилення спроможності жінок брати участь у виборчих процесах, підвищення громадського розуміння переваг політичної участі жінок.

Жіноча історія України – як вишивка білим по білому…

26 лютого в Конгрес-центрі СумДУ відбувся творчо-пізнавальний захід на тему «Відомі невідомі жінки України». Метою заходу стало привернення уваги присутніх до внеску та місця жінки в історії та сучасності України. Учасниці та учасники дізналися про українок, які були письменницями, художницями, громадськими діячками, актрисами, лікарками, вчительками, засновницями музеїв, а також брали участь у повстаннях та військових подіях. Історія, на жаль, не зберегла зображення багатьох яскравих особистостей-жінок, а найчастіше в історичних працях жінка – яскрава і неповторна особистість – згадується лише як мати, донька, дружина, сподвижниця якогось видатного чоловіка. Водночас, брак відомостей про жінок не означає, що жінок не було. Про них просто не писали...

Лекція-дискусія з протидії інформаційним впливам

20 лютого в Літературній вітальні СумДУ відбулась лекція з питань протидії інформаційній агресії для науковців та студентів Сумського державного університету, а також громадських активістів міста. Захід організували кафедра психології, політології та соціокультурних технологій у співпраці з кафедрою журналістики та філології. Спікером лекції виступив адміністративний директор Центру демократії та верховенства права Віталій Жугай. Під час заходу Віталій Йосипович презентував 16 телеінтерв‘ю з експертами з протидії інформаційній війні. Медіа експерт показав на прикладах як реалізуються інформаційні впливи, через які канали, а також показав можливі варіанти боротьби з фейками та дезінформацією.

Центр підтримки сім’ї  СумДУ «Студентський лелека» пропонує послуги з комплексної підготовки дітей  до навчання в школі

Сучасні батьки, крокуючі в ногу з часом,  активно розвиваються самі та прагнуть всебічно розвивати своїх дітей. Особливо актуальним питання загального розвитку дитини стає у віці 5-6 років, коли малюк готується до нового важливого етапу в своєму житті – навчання в школі. Сучасні освітні програми висувають досить високі вимоги до знань, умінь, навичок дітей. Не менш важливою є психологічна готовність  дитини до навчання в школі.
Давно відійшли в минуле часи, коли батьки говорили: "Піде до школи, там навчать". Часто
, навіть відвідуючи дитячий садок, дитина не в змозі отримати  належні знання, виявляє психологічну неготовність до навчання в школі. Тому необхідність у наданні якісних освітніх послуг з підготовки дитини до навчання в школі стрімко зростає.

Гендерний ресурсний центр СумДУ звітує щодо реалізованих заходів  за 2017 рік

 

 

Назва заходу

Дата

Місце проведення

Кількість та категорія учасників/-ць

1.

Інформаційна кампанія з нагоди Міжнародного дня прав жінок (8 березня)

08.02.-08.03.2017

Сумський державний університет, інтернет-мережа (сайт Всеукраїнської мережі осередків гендерної освіти ВНЗ: http://gendercenter.sumdu.edu.ua/)

Близько 2000 (студентство та штат СумДУ, відвідувачі/-чки сайту)

2.

Проведення засідань жіночих політичних клубів

20.02.2017, 19.06.2017,

19.12.2017

М. Шостка, м. Конотоп, м. Суми

84, жінки-активістки, місцеві ЗМІ

3.

Всеукраїнська конференція «Мультидисциплінарні гендерно-чутливі ініціативи: обмін досвідом»

25.04.2017

Сумський державний університет

Близько 200, науковці/-виці СумДУ та ВНЗ-учасників

4.

Просвітницькі заходи для дітей-відвідувачів Центру підтримки сім’ї СумДУ з нагоди Дня матері на тему «Моя мама – професіоналка»

07.05-14.05.2017

Сумський державний університет

Близько 60, діти-відвідувачі Центру підтримки сім’ї СумДУ

Гендерний ресурсний центр долучився до організації "Mini Camp GLOW"

25 листопада на базі Сумської школи №2 пройшов перший в місті Суми "Mini Camp GLOW". Це табір, ініційований Корпусом миру, що заохочує і об’єднує молодих українських дівчат-лідерів з метою підвищення рівня інформованості про гендерні питання в Україні, особливо тих, з якими сьогодні стикається молодь. Завдяки плідній та злагодженій роботі волонтерів Корпусу Миру та місцевих волонтерів, а також підтримці наших чудових партнерів Центру дозвілля та молоді, школи № 2 м. Суми, Гендерного ресурсного центру, Департаменту соціального захисту населення, у дівчат 13-18 років була чудова можливість обговорити питання індивідуальності, гендерних стереотипів та шляхів їх подолання, здорових та нездорових відносин, згоди, толерантності, навчитися азам публічних виступів та, найголовніше, - стати на шлях лідерства та знайти нових друзів.

У СумДУ обговорили інструменти інформаційної та психологічної стійкості

25 жовтня у Літературній вітальні СумДУ відбулося експертне обговорення «Інформаційна та психологічна стійкість як чинник безпеки», ініціатором якої виступив Центр досліджень регіональної безпеки у співпраці з кафедрою психології, політології та соціокультурних технологій.

ЦСГАРД взяв участь у програмі "Роль громадян в управлінні громадою"

19 жовтня 2017 року  Центр соціально-гуманітарних аспектів регіональних досліджень у співпраці з ГО "Центр громадських ініціатив "Інтелект Сумщини"  та з Полтавським обласним благодійним фондом "Фонд розвитку громади "Ініціатива" провели тренінг в рамках навчальної програми для жінок, молоді «Роль громадян в управлінні громадою».

ПРОФІЛАКТИКА ТА ПОДОЛАННЯ НАСЛІДКІВ РОБОЧОГО СТРЕСУ

Сучасний темп життя, з одного боку, забезпечує стрімкий розвиток, з іншого – провокує надмірні перевантаження, що негативно позначаються як на фізичному, так і психічному здоров’ї людей. Останнім часом відмічається підвищений інтерес до стресів, пов’язаних з трудовою діяльністю. Постає необхідність знайти такий оптимальний рівень напруги у процесі праці, яка забезпечить її високу ефективність, але не призведе до небажаних наслідків у результаті тривалої нервово-психічної напруги. До професій, представники яких знаходяться в найвищій зоні ризику переживання синдрому професійного вигорання, відносяться педагогічні та медичні працівники.

 
Фахівчиня Гендерного ресурсного центру СумДУ долучилася до інформаційної поїздки до Берліну з теми "Впровадження державної гендерної політики"

За ініціативи Представництва Фонду імені Фрідріха Еберта в Україні 9-13 жовтня 2017 року відбудеться інформаційна поїздка до Берліну з теми "Впровадження державної гендерної політики". До участі у заході була делегована провідна фахівчиня Гендерного ресурсного центру СУмДУ,Савельєва Юлія Михайлівна.
Поїздка спрямована на обговорення актуальних питань державної політики щодо попередження всіх форм дискримінації та запровадження механізмів досягнення гендерної рівності, ініціатив громадянського суспільства щодо подолання стереотипів та "скляної стелі" для жінок на ринку праці, попередження проявів сексизму в рекламі та засобах масової інформації, а також питань гендерної просвіти в навчальних закладах.

Керівник Центру досліджень регіональної безпеки виступив з доповіддю в Естонії

1-6 жовтня асистент кафедри ППСТ, керівник Центру досліджень регіональної безпеки СумДУ Микола Назаров долучився до Міжнародної осінньої школи Resilience League 2017. Цього року захід відбувся в Естонії та зібрав 50 експертів з безпекових питань, які обговорювали ситуаційну обізнаність для зміцнення інформаційної та психологічної стійкості.

Вхід України у європейський дослідницький простір: гендерний компонент

2 жовтня у Міністерстві освіти і науки України відбулись загальні збори учасників робочої групи, що працює над розробленням дорожньої карти входження України у європейський дослідницький простір (ERA-Roadmap-UA). Проміж інших представлених на зборах питань була й презентація напрацювань до реалізації одного з пріоритетів європейського дослідницького простору – забезпечення гендерної рівності і гендерного мейнстримінгу у дослідженнях.

Сторінка 1 із 2

© 2016 Кафедра психології, політології та соціокультурних технологій

Login Form

Key Kong Locksmith Denver