Мистецька колекція як послання в майбутнє

29 березня 2024
Культурним обличчям СумДУ є галерея мистецтв «Академічна», завдяки діяльності якої зібрана мистецька колекція. Студенти і викладачі знайомилися з її творами на виставках в університеті. Тепер вони знайшли місце на шпальтах альбому «Мистецька колекція Сумського державного університету».

Артем Бондарєв, викладач-стажист кафедри ППСТ, прийняв участь у тренінгу з інтерактивної методики викладання курсу громадянської освіти «Демократія: від теорії до практики»

28 березня 2024
Аспірант освітньої програми "Філософія", викладач-стажист кафедри ППСТ Артем Бондарєв взяв участь у тренінгу з інтерактивної методики викладання курсу громадянської освіти «Демократія: від теорії до практики».

Майбутні психологи опановують основи правопорядоку

27 березня 2024
В рамках дисципліни "Юридична психологія та основи психологічної експертизи", здобувачі ОП "Психологія" не відходять від принципу практикоорієнтованості.

Викладач-стажист кафедри ППСТ Бондарєв Артем став модератором Другого Форум-театру "Твій вибір".

27 березня 2024
Протягом двох днів учасники через сценічну виставу розглядали соціальну проблему, а кожен персонаж гри виконує певну соціальну роль.

26 січня 2018 року на Розширеному засіданні Колегії Міністерства освіти і науки України було прийнято Концепцію підготовки фахівців за дуальною формою здобуття освіти в Україні.  У цій Концепції передбачається встановлення рівноправного партнерства закладів вищої, фахової передвищої, професійно-технічної (професійної) освіти, роботодавців та здобувачів освіти з метою набуття останніми досвіду практичного застосування компетентностей та їх адаптація в умовах реальної професійної діяльності.

Розроблена концепція використовує німецький досвід дуальної форми здобуття освіти, який було презентовано завдяки Представництву Фонду імені Фрідріха Еберта, Німецько-Українському агрополітичному діалогу, Проекту Східного партнерства «Дуальна освіта в діалозі» за участі закладів освіти різного рівня, Федерації роботодавців України, ДУ «Науково-методичний центр інформаційно-аналітичного забезпечення діяльності вищих навчальних закладів «Агроосвіта», ГО «Українська Асоціація Маркетингу» та було використано робочою групою, яка була утворена Міністерством освіти і науки України.

29 січня в Українському національному інформаційному агентстві «Укрінформ» відбулася прес-конференція з презентацією Концепції, в якій приймали участь: Володимир Ковтунець - перший заступник міністра освіти і науки України; Юрій Рашкевич - заступник міністра освіти і науки України; Олена Давліканова -координатор програм Представництва Фонду ім. Фрідріха Еберта в Україні; Ірина  Лилик - президент ГО «Українська Асоціація Маркетингу»; Ніна Світайло - помічник ректора Сумського державного університету; Тетяна Іщенко - виконувач обов'язків директора Державної установи «Науково-методичний центр інформаційно-аналітичного забезпечення діяльності вищих навчальних закладів «Агроосвіта».

Нагадаємо, що СумДУ у партнерстві з Представництвом Фонду ім. Фрідріха Еберта в Україні впроваджує з 2015 року дуальні підходи при підготовці бакалаврів зі спеціальності «Соціальна робота», а з 2016 року – також і при підготовці бакалаврів зі спеціальностей «Психологія» та «Менеджмент соціокультурної діяльності». Напрацювання та методики кафедри психології, політології та соціокультурних технологій будуть основою для подальшого обговорення та впровадження у практику підготовки фахівців інших ВНЗ України.

Відео з прес-конференції (за матеріалами УКРІНФОРМ)