Артем Бондарєв, викладач-стажист кафедри ППСТ, прийняв участь у тренінгу з інтерактивної методики викладання курсу громадянської освіти «Демократія: від теорії до практики»

28 березня 2024
Аспірант освітньої програми "Філософія", викладач-стажист кафедри ППСТ Артем Бондарєв взяв участь у тренінгу з інтерактивної методики викладання курсу громадянської освіти «Демократія: від теорії до практики».

Майбутні психологи опановують основи правопорядоку

27 березня 2024
В рамках дисципліни "Юридична психологія та основи психологічної експертизи", здобувачі ОП "Психологія" не відходять від принципу практикоорієнтованості.

Викладач-стажист кафедри ППСТ Бондарєв Артем став модератором Другого Форум-театру "Твій вибір".

27 березня 2024
Протягом двох днів учасники через сценічну виставу розглядали соціальну проблему, а кожен персонаж гри виконує певну соціальну роль.

Викладачка кафедри ППСТ взяла участь у Міжнародному підвищенні кваліфікації

25 березня 2024
Викладачка кафедри Психології, політології та соціокультурних технологій Парасковія Сахно взяла участь у Міжнародному підвищенні кваліфікації   (вебінарі) наукових, науково-педагогічних працівників ЗВО на тему: «ОСВІТА ДОРОСЛИХ: ДОСВІД КРАЇН ЄВРОПЕЙСЬКОГО СОЮЗУ ТА УКРАЇНИ».

Побожій Сергій Іванович – доцент, кандидат мистецтвознавства, керівник галереї мистецтв «Академічна» СумДУ.

Сфера наукових інтересів: історія українського та зарубіжного мистецтва, ціноутворення на твори мистецтва, галерейна діяльність.  Автор численних публікацій. Має 25-річний досвід  галерейної  та 11-річний музейної роботи.

Побожій Сергій Іванович

Кандидат мистецтвознавства. 1994. Мистецтвознавець. Автореферат дисертації: https://essuir.sumdu.edu.ua/bitstream-download/123456789/51220/5/Pobozhii_Stanovlennia_rozvytok_mystetstvoznavstva.pdf

«Історія мистецтва», «Топографія культури».

Історія українського та зарубіжного мистецтва, арт менеджмент.

Посилання на авторські профілі:

SCOPUS

ORCID ID

Publons.com

Researcher ID

eSSUIR

Освіта вища

Науково-дослідні роботи:

Основні наукові праці (за останні 5 років, опис за сучасними бібліографічними вимогами)

Монографії:

1. Цінність і ціна мистецтва : збірник статей. Суми : Університетська книга, 2016. 159 с.
  2. Імена України. 100 митців / авт. переднього слова, вст. ст., укладач біографічних і бібліографічних матеріалів, коментарів і каталогу С. І. Побожій. Суми: Університетська книга, 2020. 236 с.
  3. Альбом: Петро Левченко і Путивль / Комунальний заклад Сумської обласної ради «Державний історико-культурний заповідник у м. Путивлі» / упорядник та автор тексту Сергій Побожій. Суми : Щербина І. В., 2018. – 32 с.

Статті:

1. Мистецька колекція і сучасний університет // Образотворче мистецтво.  2017. № 4. С. 104–107.
  2. Казимир Малевич: «заробити супрематизмом не можна» // Казимир Малевич. Київський аспект: зб. ст. за ред. Тетяни Філевської / Інститут Малевича, Родовід. Київ: Родовід, 2019. С. 310–325.
  3. Відеоінсталяції Білла Віоли: Арттехнологія. Інновація. Традиція // Культурні та мистецькі студії ХХІ століття: науково-практичне партнерство: матеріали міжнародного симпозіуму, присвяченого 50-річчю Національної академії керівних кадрів культури і мистецтв. 6 червня 2019 року. М-во культ. України; Нац. акад. кер. кадрів культ. і мистец. Київ: НАКККіМ, 2019. С. 239-240.
  4.  Лебединський художній музей у світлі столітнього ювілею та деяких проблем сучасного мистецтвознавства  // Образотворче мистецтво.  2019. № 2. С. 94–99.
  5. Качанівські студії та їх місце у творчості Іллі Рєпіна // Світогляд-філософія-релігія: зб. наук. праць  / за заг. ред. д-ра філос. наук проф. І. П. Мозгового.Суми: Світ друку, 2020. Вип. 15. С. 137–145. Індексується у наукометричних базах: Index Copernicus; Ulrich’s Web Global Periodicals Directory ; European Index for the humanities and Social science (Erich Plus.
  6. Валентин Сєров і старі майстри // Сто років існування Сумського округового художньо-історичного музею: зб. наук. пр. за матеріалами Всеукр. наук.-практ. конфер., присвяч. 100-річчю Сумського обласного художнього музею ім. Никанора Онацького (Суми, 20–22 жовтня 2021 р.). Суми: Сумський державний університет, 2021. С. 68–80.
  7. Топографія українського лінориту. Микола Бондаренко з Успенки мистецтвознавства  // Образотворче мистецтво. 2021. № 2 (115). С. 132–135.

Навчально-методичні:

Історія мистецтва. Конспект лекцій. Сумський державний університет, 2021.

Підвищення кваліфікації (останні 5 років): Сумський державний університет. За програмою підвищення кваліфікації  «з інноваційної педагогічної діяльності»   для педагогічних та науково-педагогічних працівників.  Свідоцтво про підвищення кваліфікації    ПК №  05408289/1203-10      від 14.06.2019  від 19. 06. 2019 р.

Участь у редколегіях: Член редакційної колегії фахового видання, збірника наукових праць «Світогляд-філософія-релігія» (СумДУ)      (з 2011 - 2020 р.); редакційної колегії видання «Сумщина. Велика спадщина. Образотворче мистецтво» (2018).

Рецензування та експертизи: Відгук на автореферат дисертації Дмитренка Нікіти Олександровича «Колекція живопису графів Браницьких кінця ХVІІІ – початку ХХ століть» на здобуття наукового ступеня кандидата мистецтвознавства  за спеціальністю  17.00.05 – образотворче мистецтво. 2021.

Міжнародна активність:

Участь у VІ Міжнародному симпозіумі з різьблення та розпису.  червень 2016 р. (Польща, м. Люблін).

Участь у Х Міжнародному мистецькому пленері «Моє місто» (Глівіце, Польща). 2017.

Відзнаки:

Нагорода Президента Спілки художників Польщі за триптих «Urbi et Orbi» (2017), написаний під час Х Міжнародного мистецького пленеру «Моє місто» (Глівіце, Польща).

Почесне звання Заслужений діяч мистецтв України (2019).