Перший гендерний хакатон у Сумах

15-17 червня у Сумському державному університеті відбувся Всеукраїнський захід «Гендерний хакатон: технології і медіа у досягненні гендерної рівності». Хакатон, який зібрав представництво Всеукраїнської мережі осередків гендерної освіти ВНЗ з 15-и областей України, було спрямовано на розроблення програмних продуктів (веб-додатки, мобільні додатки, соціальна інфографіка), які сприятимуть вирішенню проблеми гендерної нерівності.

Зокрема, результатом діяльності учасниць та учасників хакатону стали проекти, які будуть покладені в основу мобільних додатків:

- додаток «Men’s Power», мета якого - створення системи підтримки чоловіків, які опинилися у ситуації домашнього насильства,

- додаток «Тут і зараз», спрямований на оперативне надання допомоги особам з інвалідністю, або тим, хто має особливі потреби у зв’язку зі станом здоров’я,

- додаток «Як ти виглядатимеш у 40 років», який сприятиме критичному переосмисленню гендерних стереотипів.

Крім того, мережанами було розроблено модельну політику рівності для університетів, а також зібрано інформацію до Дорожньої карти входження України у Європейський дослідницький простір (пріоритет 4 «Гендерна рівність і гендерний мейнстримінг у дослідженнях»).

Також представництвом осередків гендерної освіти було обговорено актуальні питання дотримання гендерної рівності в університетах, та окреслено нові підходи до поширення розуміння політики рівних можливостей в українських навчальних закладах.

Гендерний хакатон проведено в межах партнерства мережі ВНЗ України з Представництвом фонду ім. Фрідріха Еберта в Україні.

Дорожня карта  входження України у Европейський дослідницький простір (Пріоритет 4): https://sites.google.com/site/roadmaperaua/roadmap-ua/prioritet-4

Презентація 1

Презентація 2

Презентація 3