• Кафедра психології, політології та соціокультурних технологій

«АКАДЕМІЧНІЙ» СумДУ – 20 РОКІВ

         Одним з культурних центрів СумДУ є галерея мистецтв “Академічна”, яка  розпочала свою діяльність у  1998 р. в Українській академії банківської справи. За цей час «Академічна» стала культурним центром не тільки у вищому навчальному закладі, але й у місті. В її стінах пройшло 125 виставок, на яких експонувалося майже 2500 творів образотворчого, декоративного мистецтва та фотографії. Увесь цей час галереєю керує кандидат мистецтвознавства, доцент кафедри  психології, політології та соціокультурних технологій Сергій Побожій.

Навчальний рік починаємо зустрічами з практиками

7 вересня на заняття до студентів спеціальності «Соціальна робота» СумДУ завітав депутат Сумської міської ради Дмитро Наталуха. Обговорювали механізми співпраці органів місцевого самоврядування та громади, зокрема партиципаторний бюджет. Дмитро Олександрович поділився досвідом двох років успіху громади Добровільної в конкурсі партиципаторного бюджету. Презентував два виграні локальні проекти та один загальноміській. Студенти мали змогу зрозуміти процедури конкурсу, а головне отримати поради як досягти перемоги. Також був презентований і процес організації спільнокошту для запуску в НВК № 16 ліфту для дітей з інвалідністю. Співпраця кафедри психології, політології та соціокультурних технологій із Д.Наталухою буде продовжена найближчим часом, коли студенти спеціальності «Соціальна робота» візьмуть безпосередню участь у проведенні Дня Добровільної.

Фахівці кафедри організували захід "Вирішення конфліктів за допомогою арт-терапії"

На базі кафедри відбувся арт-захід в рамках проекту "Голос жінки має силу". Спільно з громадськими організаціями "Інтелект Сумщини" та "Калинове гроно" ми вирішили провести соціальний експеримент. Нам вдалось зібрати дітей різної вікової категорії, від 5-ти до 14 років, серед них були діти з багатодітних родин, діти зі статусом ВПО, діти з особливими потребами (ДЦП, проблеми зі слухом), діти з психологічними проблемами. Але ніяких відмінностей ми не помітили, всіх захопив творчий процес: освоювали техніку «акварель по-мокрому», малювали пастеллю, провели руханку, спілкувались, знайомились, демонстували свої роботи.

Асистент кафедри ППСТ взяла участь у засіданні круглого столу з нагоди відкриття Інклюзивно-ресурсного центру у м. Суми

22.08.2018 року асистент кафедри ППСТ СумДУ Чернякова Анна Анатоліїівна взяла участь у засіданні круглого столу, організованого директором КУ  Інклюзивно – ресурсний центр №1, Свириденко Мариною Миколаївною. Захід відбувся на базі КУ ССШ №17 за участі представників державних установ області та міста, громадських організацій,  медиків, соціальних працівників, представників управління освіти та науки. Метою заходу стало ознайомлення учасників  зі специфікою роботи Інклюзивно – ресурсного центру та налагодження професійної співпраці.

Професія «Соціальний працівник» користувалася популярністю у «Місті професій»

Серед різноманіття професій, що були представлені 14 липня на заході «Місто професій», неабиякою популярністю у юних сумчан та їх батьків користувалася професія «Соціальний працівник». Це й не дивно, адже соціальний працівник – це такий собі чарівник, якій знає як зарадити біді, як допомогти у складних обставинах, як сприяти розвитку людини і громади. Діти освоювали секрети анімації змінюючи зображення коней, освоювали критерії якості громадського простору за Яном Гейлом і розмірковували про те, які перетворення потрібні в Сумах, а також просто малювали. Було спекотно, але разом з тим людно та весело.

 

Граючи – навчаємо, навчаючи – навчаємося самі: студенти долучилися до реалізації проекту «Дитячі свята у дворах сумських багатоповерхівок»

Студенти кафедри психології, політології та соціокультурних технологій СумДУ в якості волонтерів долучилися до реалізації проекту «Дитячі свята у дворах сумських багатоповерхівок». Проект виконує ГО «Центр громадських ініціатив «Інтелект Сумщини»» за підтримки Сумської міської ради за підсумками конкурсу з визначення програм, розроблених інститутами громадянського суспільства у сфері роботи з дітьми та молоддю. Три пори року, 6 тематик подій, 7 дворів, 21 захід, від 5 до 30 учасників заходів в кожному дворі. Така статистика першого півріччя реалізації проекту. За цими цифрами велика кількість різноманітних видів діяльності: квести, руханки, ігри та змагання, висаджування квітів, творчі майстерні.

Кафедра ППСТ провела спільний захід «Гендерне інтегрування у системі безоплатної правової допомоги» з юристами

31 травня 2018 року на базі Сумського державного університету відбувся захід  «Гендерне інтегрування у системі безоплатної правової допомоги» за участі представників Регіонального та місцевих центрів з надання безоплатної вторинної правової допомоги у Сумській області та викладачів кафедри психології, політології та соціокультурних технологій.Метою проведення спільного заходу стало отримання знань та навичок, необхідних для інтеграції гендерного підходу у діяльність системи безоплатної правової допомоги.

Виступ асистента кафедри Миколи Назарова на міжнародній конференції в Румунії

1-2 червня в місті Сібіу, Румунія відбулася щорічна міжнародна конференція “Зростаюча значимість безпеки в Чорноморському регіоні”. Захід зібрав близько 50 провідних експертів із США, Бельгії, Швеції, Великобританії, Туреччини, Польщі, Румунії, України та Грузії. Серед ключових доповідачів на конференції необхідно виділити Джорджа Фрідмана – засновника всесвітньо відомої аналітичної компанії Stratfor; Джеймса Карафано – Віце-президента дослідницької організації Heritage Foundation, яка відома розробкою стратегічних документів для адміністрації Президента США; генерала Сергія Медара – голову румунської військової розвідки.

Презентаційний круглий стіл "Голос жінки має силу" в Сумській області

7 червня у Сумському державному університеті відбулися презентаційна прес-конференція та круглий стіл проекту «Програма по відновленню миру і діалогу для внутрішньо переміщених жінок «ГОЛОС ЖІНКИ МАЄ СИЛУ». Проект реалізується за фінансової підтримки «Institut für Auslandsbeziehungen»), виконується Громадською організацією «Фундація прав людини» спільно з ГО «Інтелект Сумщини».

Викладачі та студенти кафедри приймали участь у святкуванні Дня Європи в Сумах

19 травня з самого ранку в сквері ім. Т. Г. Шевченка було розгорнуто європейське містечко, де працювали локації, а саме: «Артпростір», «Erasmus+youth», «Науковий простір», «Освітній простір», «Туристичний простір», «Мовні та культурні майстерні», «ВНЗ простір»,  «Парк дейтінг», «Еко-простір», «Дозвілля та оздоровлення», «Виставка хенд-мейд сувенірів «Суми креативні». Від кафедри психології, політології та соціокультурних технологій був представлений Центр досліджень регіональної безпеки та  Євроклуб.

Майбутні менеджери культури створювали казкову атмосферу в «Ніч музеїв» – 2018

Уже вчетверте поспіль у місті Суми  у рамках Міжнародного фестивалю «Ніч музеїв», який проходить 19 травня, відбувалося чарівне дійство «оживлення мистецтва». Мистецтво цьогоріч оживало за принципами фантазійної казки, адже протягом доби 30 заходів на 22 локаціях розпочиналися за чарівною формулою народних казок і містичних оповідей «Once upon a time» – одного разу…

«Ніч музеїв» – це проект, у рамках якого всі цінителі мистецтва мають можливість безкоштовно відвідати музеї та галереї, що розміщенні в різних кутках нашого міста, а також локації, на яких можна побачити театральні вистави й перформанси.

Захист курсових
Наближається сесія, і для студентів кафедри наступила напружена пора захисту курсових робіт, над якими працювали весь семестр. Адже студенти кафедри навчаються на принципах дуальної освіти, і кожна курсова робота включає як наукову, дослідницьку складову, так і результат власної практичної роботи з конкретною цільовою групою. Такі  оригінальні роботи, такий широкий спектр тем, такі цікаві  і актуальні висновки та рекомендації!!! А ще важлива й сама атмосфера публічного захисту - критична і доброзичлива одночасно.
Ми гордимось своїми студентами і бажаємо їм та їх керівникам нових успіхів!!!!

Кафедральна толока

Викладачі та студенти кафедри провели толоку у спортивно-оздоровчому таборі "Універ". Оскільки наближається відкриття першої зміни і табір чекає дітей, допомога була зовсім не зайвою. Прибирали доріжки, косили траву, наводили лад у господарському дворі, переносили будівельні матеріали. Знайшовся час і для невеликого відпочинку після дружної роботи.

Микола Назаров взяв участь у міжнародному навчанні у сфері безпеки

З 14 по 19 травня керівник Центру досліджень регіональної безпеки, асистент кафедри психології, політології та соціокультурних технологій Микола Назаров пройшов інтенсивне навчання з кібер, інформаційної та психологічної безпеки в місті Таллінні, Естонія.Під час навчання експерти з Естонії, Литви, України, Чехії, Польщі, Швеції, Бельгії та Росії провели прикладні лекції з різних тем, серед яких розвідка на основі відкритих джерел (OSINT), концепція інформаційних операцій, робота зі структурованими і неструктурованими даними великих обсягів, соціальні медіа і прогнозуюча аналітика.

Про домашнє насильство асистент кафедри говорила у «Відвертій розмові» на телеканалі ATV
Джерело: http://sumy.legalaid.gov.ua/ua/pres-tsentr/novyny/pro-domashnie-nasylstvo-hovoryly-u-vidvertii-rozmovi-na-telekanali-atv

Насильство в сімї – про це не всі готові говорити, але масштаби цієї проблеми змушують соціум не тільки не замовчувати її, а й вирішувати на законодавчому рівні. Саме тому фахівці кафедри психології, політології та соціокультурних технологій та Регіонального центру  з БВПД намагаються через ЗМІ поширювати інформацію щодо того, яким чином держава забезпечує права людей (у тому числі й дітей), які постраждали від домашнього насильства. Так, 11 травня фахівчиня кафедри ППСТ Анна Борисова взяла участь у записі передачі «Відверта розмова» на телеканалі ATV.

Студенка кафедри здобула перемогу на Всеукраїнському конкурсі наукових робіт

Студентка 2 курсу спеціальності "Психологія" Дарія Бережна посіла третє місце на Всеукраїнському конкурсі наукових робіт зі спеціальності "Вікова та педагогічна психологія" (м. Одеса). Журі конкурсу визнало дослідження психопрофілактики соціальних факторів злочинності на різних вікових етапах перспективним та цікавим. Також Дарія відзначена грамотою "Ерудит року" на Всеукраїнській олімпіаді з психології у м. Переяслав-Хмельницький. Взявши участь у чисельних майстер-класах, талановита студентка здобула новий корисний досвід.

Сторінка 1 із 7

© 2016 Кафедра психології, політології та соціокультурних технологій

Login Form

Key Kong Locksmith Denver