• Кафедра психології, політології та соціокультурних технологій

Микола Назаров взяв участь у міжнародному навчанні у сфері безпеки

З 14 по 19 травня керівник Центру досліджень регіональної безпеки, асистент кафедри психології, політології та соціокультурних технологій Микола Назаров пройшов інтенсивне навчання з кібер, інформаційної та психологічної безпеки в місті Таллінні, Естонія.Під час навчання експерти з Естонії, Литви, України, Чехії, Польщі, Швеції, Бельгії та Росії провели прикладні лекції з різних тем, серед яких розвідка на основі відкритих джерел (OSINT), концепція інформаційних операцій, робота зі структурованими і неструктурованими даними великих обсягів, соціальні медіа і прогнозуюча аналітика.

Про домашнє насильство асистент кафедри говорила у «Відвертій розмові» на телеканалі ATV
Джерело: http://sumy.legalaid.gov.ua/ua/pres-tsentr/novyny/pro-domashnie-nasylstvo-hovoryly-u-vidvertii-rozmovi-na-telekanali-atv

Насильство в сімї – про це не всі готові говорити, але масштаби цієї проблеми змушують соціум не тільки не замовчувати її, а й вирішувати на законодавчому рівні. Саме тому фахівці кафедри психології, політології та соціокультурних технологій та Регіонального центру  з БВПД намагаються через ЗМІ поширювати інформацію щодо того, яким чином держава забезпечує права людей (у тому числі й дітей), які постраждали від домашнього насильства. Так, 11 травня фахівчиня кафедри ППСТ Анна Борисова взяла участь у записі передачі «Відверта розмова» на телеканалі ATV.

Студенка кафедри здобула перемогу на Всеукраїнському конкурсі наукових робіт

Студентка 2 курсу спеціальності "Психологія" Дарія Бережна посіла третє місце на Всеукраїнському конкурсі наукових робіт зі спеціальності "Вікова та педагогічна психологія" (м. Одеса). Журі конкурсу визнало дослідження психопрофілактики соціальних факторів злочинності на різних вікових етапах перспективним та цікавим. Також Дарія відзначена грамотою "Ерудит року" на Всеукраїнській олімпіаді з психології у м. Переяслав-Хмельницький. Взявши участь у чисельних майстер-класах, талановита студентка здобула новий корисний досвід.

Виставка викладача кафедри ППСТ Сергія Побожія "Пастелі"

Чергова виставка у літературній вітальні наукової бібліотеки СумДУ знайомить з мистецькою творчістю викладача кафедри психології, політології та соціокультурних технологій, члена Національної спілки художників України Сергія Побожія. В експозиції представлені твори, виконані автором упродовж майже 20 років у техніці пастелі. Пейзаж – основний жанр його творчості, але жоден з них не написано з натури, але є переосмисленням природи. Стилістика творів поєднала символічне та романтичне світосприйняття. Як правило, написання твору розтягується у часі від декількох місяців до років. До останніх слід віднести венеціанський триптих на тему одного з віршів Олександра Блока.

Сучасні загрози безпеці на національному та регіональному рівнях

3 травня на базі кафедри психології, політології та соціокультурних технологій СумДУ відбулася науково-практична конференція Сучасні загрози безпеці на національному та регіональному рівнях”. До організації заходу також долучився Центр досліджень регіональної безпеки. У конференції взяли участь експерти Центру, кафедри психології, політології та соціокультурних технологій, кафедри філософії, науковці військової кафедри СумДУ, кафедри журналістики та філології, представники місцевого самоврядування, аспіранти та студенти.

Студенти спеціальності Соціальна робота вітали вихованців дитячого будинку на СОЗ «Універ»

25.04 студенти факультету ІФСК групи СР-51 на базі СОЗ «Універ» організували розважальну програму для вихованців сумського дитячого будинку імені А. С. Супруна. В розважальну програму входили квест «соціальна блуканина» та тренінг з використанням ігор на прояв креативності. Студенти радісно зустріли своїх гостей, запросили до імпровізованого кола де надалі краще познайомились та провели тренінг з цікавими питаннями, іграми, завданнями які об'єднали всих разом.

«Соціальна «блуканина»: питання та відповіді»

24.04.2018 року в Сумському державному університеті був  проведений захід у форматі інтелектуальної гри «Брейн-ринг». Приймало участь 2 команди по 6 гравців, які були сформовані учнями  Комунальної установи Сумської загальноосвітньої  школи І-ІІІ ступенів № 15  ім. Д. Турбіна та Комунальної установи Сумської спеціалізованої школи І-ІІІ ступенів № 25.  

Тренінг з профорієнтації у м. Охтирка від студентки кафедри ППСТ

20 квітня 2018 року студентка СумДУ спеціальності «Психологія», Костюк Богдана, долучилася до проведення тренінгів «Правильний вибір майбутньої професії» для школярів м. Охтирка. Тренінгові заняття проводились у співпраці з Охтирською міськрайонною філією Сумського обласного центру зайнятості та були спрямовані на формування в учнів відповідального ставлення до вибору майбутньої професії , розвиток уміння бачити свої реальні перспективи і можливості, планувати і досягати професійних цілей, нести особисту відповідальність за своє майбутнє.

Тренінг у Краснопіллі від майбутніх соціальних працівників

У рамках практичної підготовки студентка групи СР-51 Анастасія Денисова провела заняття з елементами тренінг з метою розвитку громадянської активності школярів Краснопільської територіальної громади. Серед учнів 7 класу Краснопільської ЗОШ I-III ступенів піднімалися питання відповідальної позиції підлітків щодо вирішення проблем у своїй громаді та можливість ефективно взаємодіяти з іншими особами, задля сталого розвитку своєї громади. 

 

Первокурсница специальности МСКД отстаивала честь факультета на конкурсе "Мисс СумДУ - 2018"

19 апреля в Сумском государственном университете традиционно состоялся конкурс красоты и женственности – «Мисс СумГУ -2018». Согласно творческой концепции 9 участников на один вечер превратились в звезд Голливуда, ведь нынешний конкурс проходил в стиле вручения премии «Оскар». Факультет ИФСК представляла студентка специальности "Менеджмент социокультурной деятельности" Алена Павленко.

Асистент кафедри ППСТ взяв участь в XI Київському безпековому форумі

12-13 квітня в Києві відбувся центральний міжнародний захід у сфері безпеки – Київський безпековий форум. На запрошення організаторів заходу Центр досліджень регіональної безпеки при СумДУ представляв його керівник, кандидат політичних наук Микола Назаров. Темою цьогорічного обговорення став план допомоги союзників Україні та вирішення найбільш актуальних безпекових проблем. Вступним словом захід відкрили Президент України Петро Порошенко, Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман, Голова Верховної Ради України Андрій Парубій.

Перемога студентки кафедри ППСТ Вікторії Єрмакової у міській спартакіаді

Кафедра психології, політології та соціокультурних технологій вітає студентку групи СР-51, чудову спортсменку Вікторію Єрмакову з черговою перемогою. 12 квітня Вікторія у складі команди СумДУ посіла ІІІ місце у змаганнях з легкоатлетичного кросу серед команд ВНЗ 3-4 рівня акредитації на дистанції 1 кілометр з результатом 3.25,9 у залік міської спартакіади. Увесь викладацький та студентський колектив кафедри бажає Вікторії нових звершень як у спорті, так і у навчанні.

Бінарний семінар для представників системи БВПД Сумщини

11 квітня в рамках підписаного Меморандуму про співпрацю між Сумським державним університетом та Регіональним центром з надання Безоплатної вторинної правової допомоги  у Сумській області на базі кафедри ППСТ відбувся бінарний семінар для працівників системи БВПД, які з’їхалися з різних куточків регіону.  В рамках заходу було проведено семінар “Правопросвітницький захід: форми проведення, етапи підготовки та успішна реалізація” для комунікаторів, інтеграторів, заступників директорів місцевих центрів, працівників відділів правової інформації та консультацій.

Візит керівника Служби у справах дітей СОДА
 
3 квітня 2018 року з лекцією про впровадження  реформи деінституалізація завітав керівник Служби у справах дітей Сумської обласної адміністрації Каліновський Юрій Васильович. Студенти спеціальності "Соціальна робота" дізналися про етапи впровадження реформи на обласному рівні та статистику, які підтверджує, що з 2443 дітей, які перебувають в інтернатних закладах  лише 111 мають статус дітей-сиріт. Студенти мали можливість дізнатись про завдання та задачі, які стоять перед соціальними працівниками, які будуть працювати в цій сфері в об'єднаних територіальних громадах.

Викладач кафедри отримала сертифікат ICITAP Training Team

Старший викладач кафедри, кандидат психологічних наук Теслик Наталія Миколаївна отримала сертифікат тренінгової групи Міжнародної навчальної програми допомоги у кримінальних розслідуваннях. З 2016 року Н.М. Теслик проводить тренінгові заняття в рамках первинної підготовки та перепідготовки працівників поліції з дисциплін "Ефективна комунікація", "Толерантність та недискримінація в роботі поліцейських", "Взаємодія з населенням на засадах партнерства".

Представники кафедри ППСТ на Стратегічній сесії Фонду прав людини

З 31 березня по 2 квітня відбулася Стратегічна сесія Human Rights Foundation in Ukraine вперше за 17 років існування НУО. До роботи долучилися керівники 14 громадських організацій з 12 областей України, серед яких і представники ГО "Центр громадських ініціатив "Інтелект Сумщини" - Ніна Світайло та Анна Павленко. Завдяки командній роботі проактивних та креативних лідерів вдалося не лише створити коаліцію, розробити стратегію її розвитку, окреслити цілі та завдання, але й визначитися з ресурсами та потенціалом мережі для адвокації прав людини. У спілкуванні та обміні досвідом з регіональними партнерами виведено Формулу ефективного співробітництва та розроблено ряд ідей інноваційних проектів, які найближчим часом буде реалізовано.

 

Сторінка 1 із 6

© 2016 Кафедра психології, політології та соціокультурних технологій

Login Form