День відкритих дверей СумДУ у форматі «швидких побачень» за участі викладачів, співробітників та здобувачів кафедри ППСТ

20 квітня 2024
20 квітня в СумДУ відбувся День відкритих дверей. Захід передбачав незвичний формат – абітурієнти знайомилися зі спеціальностями в формі «швидких побачень».

Здобуваємо тренерський досвід на базі університету третього віку

18 квітня 2024
18 квітня Катерина Завадська, здобувачка освітньої програми «Соціальна робота» СумДУ, провела перше заняття тренінгового курсу «Говори. Слухай. Відповідай» на факультеті психологічної підтримки університету третього віку Сумського міського територіального центру «Берегиня».

Рух "Бджоли - за мед, а психологи і медики - за транс" набирає оберти: майстер-клас доцента кафедри ППСТ С.О. Ніколаєнка

17 квітня 2024
17 квітня у «Конгрес-центрі» відбувся третій майстер-клас «Практичне введення в трансову роботу», який провів доцент кафедри ППСТ С.О. Ніколаєнко.

Гра як спосіб розповісти про важливе: профорієнтаційний захід від здобувачів ОП "Соціальна робота"

16 квітня 2024
16 квітня здобувачі освітньої програми «Соціальна робота» провели цікавий і корисний захід «Від мрій до дій» з метою популяризації соціальної роботи серед майбутніх абітурієнтів та студентів.

 Студенти другого курсу спеціальності «Менеджмент соціокультурної діяльності» протягом першого модуля провели низку заходів, спрямованих на дослідження паркового простору міста Суми.Перша серія заходів планувалася як знайомство з соціальною та культурною інфраструктурою міських парків у польових умовах, проведення гендерного мапування паркового простору міського парку культури та відпочину ім. І. М. Кожедуба, аналіз ресурсів для оптимізації системи управління останнім.

Студенти на практиці відпрацювали сучасні ефективні методи діагностики соціально-культурних потреб сумчан і гостей міста, виявили додаткові шляхи залучення матеріальних і людських ресурсів для розвитку паркої зони. Завершувало згадану серію заходів відвідування дитячого парку «Казка» як спеціалізованого паркового простору.

Усе це дозволило зібрати достатню джерельну базу для порівняння роботи менеджменту парків із позицій соціальної та культурної орієнтованості конкретних міських просторів. У ході заходів другої дослідницької серії студенти знайомилися з кращими світовими практиками організації паркового простору, шукали напрями оптимізації роботи парків міста Суми.

Нарешті, третя серія заходів орієнтувала майбутніх управлінців у сфері культури на аналіз характеристик паркових просторів як креативних хабів. Студенти моделювали парк культури та відпочину ім. І. М. Кожедуба як осередок розвитку культурних і креативних індустрій, обговорювали можливості та перспективи розвитку паркових зон із врахуванням потреб різних груп населення на предмет втілення дизайнерських рішень, розміщення об’єктів соціокультурної інфраструктури з врахуванням потреб сумчан і гостей міста.  

Таким чином, кожна серія заходів орієнтувала студентів на практичну роботу в поєднанні з теоретичним осмисленням попередніх результатів. У ході дослідження вдалося поглянути на парк у трьох аспектах: як креативний хаб, як осередок розвитку креативних і культурних індустрій і з позицій розширення можливостей застосування кращих практик організації та функціонування паркового простору відповідно до місцевих умов і потреб міської громади.

Валентина Опанасюк,

доц., керівник секції «Менеджмент соціокультурної діяльності»

Сумський державний унiверситет,
вул. Харківська, 116, м. Суми, Україна, 40007,
Навчально-науковий корпус, ауд. Н-312

Телефон: (0542) 68-77-32

e-mail: [email protected]

При використанні матеріалів з сайту кафедри психології,
політології та соціокультурних технологій
посилання на ресурс обов'язкове.

All Rights Reserved.