Здобуваємо тренерський досвід на базі університету третього віку

18 квітня 2024
18 квітня Катерина Завадська, здобувачка освітньої програми «Соціальна робота» СумДУ, провела перше заняття тренінгового курсу «Говори. Слухай. Відповідай» на факультеті психологічної підтримки університету третього віку Сумського міського територіального центру «Берегиня».

Рух "Бджоли - за мед, а психологи і медики - за транс" набирає оберти: майстер-клас доцента кафедри ППСТ С.О. Ніколаєнка

17 квітня 2024
17 квітня у «Конгрес-центрі» відбувся третій майстер-клас «Практичне введення в трансову роботу», який провів доцент кафедри ППСТ С.О. Ніколаєнко.

Гра як спосіб розповісти про важливе: профорієнтаційний захід від здобувачів ОП "Соціальна робота"

16 квітня 2024
16 квітня здобувачі освітньої програми «Соціальна робота» провели цікавий і корисний захід «Від мрій до дій» з метою популяризації соціальної роботи серед майбутніх абітурієнтів та студентів.

Гостове заняття для магістрантів ОП "Організаційна психологія" відбулося на кафедрі ППСТ

16 квітня 2024
16 квітня відбулося гостьове заняття здобувачів освітньої програми "Організаційна психологія" другого (магістерського) рівня вищої освіти з фахівцем з персоналу Німецького товариства Міжнародного Співробітництва (GIZ) Юлією Пронь.

Насильство в сімї – про це не всі готові говорити, але масштаби цієї проблеми змушують соціум не тільки не замовчувати її, а й вирішувати на законодавчому рівні. Саме тому фахівці кафедри психології, політології та соціокультурних технологій та Регіонального центру  з БВПД намагаються через ЗМІ поширювати інформацію щодо того, яким чином держава забезпечує права людей (у тому числі й дітей), які постраждали від домашнього насильства. Так, 11 травня фахівчиня кафедри ППСТ Анна Борисова взяла участь у записі передачі «Відверта розмова» на телеканалі ATV.

У ній Анна охаректеризувала статистичні дані з даної теми та наслідки насильства в сімї для соціуму. Про психологічні наслідки домашнього насильства розповіла практичний психолог Сніжана Клочко, а начальник відділу забезпечення роботи контактного центру РЦ з безоплатної вторинної правової допомоги Олексій Рибалка роз’яснив, як саме з юридичної точки зору трактується поняття «домашнє насильство» та які його види (адже у суспільстві помилково існує думка, що насильством в сім’ї є виключно фізичне насильство і тільки між подружжям). Також Олексій Рибалка повідомив, що на початку 2018 року набрав чинності Закон України «Про запобігання та протидію домашньому насильству», згідно з яким постраждала особа має право на безоплатну правову допомогу. Окрім цього, фахівець розповів, які заходи впливу можуть застосувати до кривдника, а саме детально ознайомив телеглядачів, у чому полягає дія термінового заборонного припису.