Гостьова лекція на тему "Психологічне консультування клієнтів різних соціальних категорій" для здобувачів ОП 053 "Психологія"

25 квітня 2024
25 квітня для здобувачів групи ПЛ-11 спеціальності 053 Психологія, в рамках вивчення освітнього компоненту «Психологічне консультування», Аллою Вікторівною Вознюк, доктором психологічних наук, професором, професором кафедри психології кафедри психології, політології та соціокультурних технологій, організовано та проведено гостьову лекцію на тему «Психологічне консультування клієнтів різних соціальних категорій».

Молодіжний табір з міжетнічної толерантності «Місто рівних» приймав гостей першого табірного дня

21 квітня 2024
21 квітня в Сумському державному університеті стартував перший день молодіжного табору «Місто рівних», який має на меті ознайомити учнівську та студентську молодь з поняттям міжетнічної толерантності, популяризувати цінності культурного різноманіття та взаємоповаги, принципи рівності, свободи, відкритості, толерантності.

День відкритих дверей СумДУ у форматі «швидких побачень» за участі викладачів, співробітників та здобувачів кафедри ППСТ

20 квітня 2024
20 квітня в СумДУ відбувся День відкритих дверей. Захід передбачав незвичний формат – абітурієнти знайомилися зі спеціальностями в формі «швидких побачень».

Здобуваємо тренерський досвід на базі університету третього віку

18 квітня 2024
18 квітня Катерина Завадська, здобувачка освітньої програми «Соціальна робота» СумДУ, провела перше заняття тренінгового курсу «Говори. Слухай. Відповідай» на факультеті психологічної підтримки університету третього віку Сумського міського територіального центру «Берегиня».

7 червня у Сумському державному університеті відбулися презентаційна прес-конференція та круглий стіл проекту «Програма по відновленню миру і діалогу для внутрішньо переміщених жінок «ГОЛОС ЖІНКИ МАЄ СИЛУ». Проект реалізується за фінансової підтримки «Institut für Auslandsbeziehungen»), виконується Громадською організацією «Фундація прав людини» спільно з ГО «Інтелект Сумщини».

Метою проекту є посилення професіоналізму лідерів громадських організацій в он-лайн правозахисті і блогерстві задля запобігання конфліктів та ведення мирних переговорів, а також посилення участі жінок у вирішенні конфліктів на місцевому рівні шляхом об'єднання лідерів в єдину блог платформу. Правозахисні кампанії жінок-ВПО будуть проводитися у семи регіонах: Сумська область, Луганська, Запорізька, Закарпатська, Чернівецька, Харківська та Дніпропетровська.

Основними завданнями ж круглого столу, були не лише презентація проекту у сумській громаді та забезпечення інформаційного супроводу, але й налагодження партнерства між громадськими організаціями, владою та ЗМІ. Тому серед учасників заходу були представники Сумської обласної державної адміністрації – Департамент соціального захисту населення та Управління інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю, обласного центру зайнятості, громадські організації, що працюють з ВПО – «Калинове гроно», «Сумське громадське коло», «Професійна ліга соціальних працівників Сумщини», волонтерський рух «Крок назустріч», «Фонд регіональних досліджень», науковці з сумського державного університету – викладачі кафедри журналістики та філології, Гендерний ресурсний центр та Центр досліджень регіональної безпеки.

Партнерами в реалізації правозахисного компоненту проекту виступили Регіональний центр з надання безоплатної вторинної правової допомоги  у Сумській області та Громадська приймальня Української Гельсінської спілки з прав людини.Також серед запрошених були Оксана Іванцова, радник Міністерства соціальної політики з питань ВПО в Сумській області, Юлія Савельєва, координатор Всеукраїнської мережі осередків гендерної освіти та Сніжана Камінська, громадська радниця.

Після презентації та обговорення досвіду роботи з ВПО, у гендерних та миротворчих проектах, між учасниками зав’язалася дискусія про основні проблеми та виклики жінок-ВПО, про пошук учасниць проекту для ведення судових справ та адвокаційних кампаній, про залучення внутрішньо-переміщених жінок з сільських ОТГ та регіонів Сумської області, їх конфіденційність. Окремо були розглянуті питання «На який результат проекту ми розраховуємо?», «Які маємо ресурси?» та «Як будемо взаємодіяти?».

Діалог був цікавим та плідним, за розробленим спільно планом в рамках проекту у сумському регіоні буде проведено 2 тренінги з правозахисних та адвокаційних  технік та інструментів блогерського та інформаційного супроводу. Також громадськими активістами та правозахисними організаціями-партнерами проекту будуть вестися судові справи внутрішньо-переміщених жінок, включаючи повноцінні адвокаційні кампанії (мітинги, пікети, марші, електронні петиції) та широке висвітлення в ЗМІ та блогах.

Більше подробиць про заходи проекту на фейсбук-сторінках ГО Інтелект Сумщини" та Проекту "Голос жінки має силу"

Сумський державний унiверситет,
вул. Харківська, 116, м. Суми, Україна, 40007,
Навчально-науковий корпус, ауд. Н-312

Телефон: (0542) 68-77-32

e-mail: [email protected]

При використанні матеріалів з сайту кафедри психології,
політології та соціокультурних технологій
посилання на ресурс обов'язкове.

All Rights Reserved.