День відкритих дверей СумДУ у форматі «швидких побачень» за участі викладачів, співробітників та здобувачів кафедри ППСТ

20 квітня 2024
20 квітня в СумДУ відбувся День відкритих дверей. Захід передбачав незвичний формат – абітурієнти знайомилися зі спеціальностями в формі «швидких побачень».

Здобуваємо тренерський досвід на базі університету третього віку

18 квітня 2024
18 квітня Катерина Завадська, здобувачка освітньої програми «Соціальна робота» СумДУ, провела перше заняття тренінгового курсу «Говори. Слухай. Відповідай» на факультеті психологічної підтримки університету третього віку Сумського міського територіального центру «Берегиня».

Рух "Бджоли - за мед, а психологи і медики - за транс" набирає оберти: майстер-клас доцента кафедри ППСТ С.О. Ніколаєнка

17 квітня 2024
17 квітня у «Конгрес-центрі» відбувся третій майстер-клас «Практичне введення в трансову роботу», який провів доцент кафедри ППСТ С.О. Ніколаєнко.

Гра як спосіб розповісти про важливе: профорієнтаційний захід від здобувачів ОП "Соціальна робота"

16 квітня 2024
16 квітня здобувачі освітньої програми «Соціальна робота» провели цікавий і корисний захід «Від мрій до дій» з метою популяризації соціальної роботи серед майбутніх абітурієнтів та студентів.

Великою кількістю заходів відзначили 70-ту річницю створення НАТО в Сумському державному університеті. Так, доктор філософських наук, координатор інформаційного напряму діяльності Центру досліджень регіональної безпеки СумДУ Андрій Лебідь в Літературній вітальні університету зустрівся із студентами та магістрами спеціальності «Менеджмент соціокультурної діяльності», «Соціальна робота», «Психологія», «Журналістика», «Медіакомунікації» факультету ІФСК. Під час зустрічі у форматі дискусії було обговорено тему загроз національній безпеці України в умовах гібридної війни.

Одним з актуальних для сучасної України завдань, на думку учасників дискусії, є реалізація Стратегії національної безпеки України, затвердженої Указом Президента України від 26 травня 2015 року. В контексті цього були розглянуті механізми, інструменти, глобальний та регіональний контексти проксі-війни, гібридної війни, а також безпекові стратегії внутрішньої та зовнішньої політики України. Дискутанти дійшли спільної думки, що на сьогодні основними загрозами національній безпеці України є: загрози інформаційній, енергетичній, екологічній безпеці; загрози кібербезпеці і безпеці інформаційних ресурсів; загрози у соціально-гуманітарній і зовнішньополітичній сфері, загрози безпеці критичної інфраструктури та ін.

index2

Серед пріоритетних напрямів та завдань перед Україною, українським народом та владою в цьому контексті учасники заходу відзначили відновлення територіальної цілісності України, створення ефективного сектору безпеки і оборони, підвищення обороноздатності держави, інтеграція в Європейський Союз, особливе партнерство з НАТО із перспективою членства в Альянсі та інші.