Рух "Бджоли - за мед, а психологи і медики - за транс" набирає оберти: майстер-клас доцента кафедри ППСТ С.О. Ніколаєнка

17 квітня 2024
17 квітня у «Конгрес-центрі» відбувся третій майстер-клас «Практичне введення в трансову роботу», який провів доцент кафедри ППСТ С.О. Ніколаєнко.

Гра як спосіб розповісти про важливе: профорієнтаційний захід від здобувачів ОП "Соціальна робота"

16 квітня 2024
16 квітня здобувачі освітньої програми «Соціальна робота» провели цікавий і корисний захід «Від мрій до дій» з метою популяризації соціальної роботи серед майбутніх абітурієнтів та студентів.

Гостове заняття для магістрантів ОП "Організаційна психологія" відбулося на кафедрі ППСТ

16 квітня 2024
16 квітня відбулося гостьове заняття здобувачів освітньої програми "Організаційна психологія" другого (магістерського) рівня вищої освіти з фахівцем з персоналу Німецького товариства Міжнародного Співробітництва (GIZ) Юлією Пронь.

Здобувачки ОП "Психологія" провели практичне заняття в ГО "Феліцитас"

15 квітня 2024
11 квітня здобувачки 2 курсу освітньої програми "Психологія" відвідали ГО "Феліцитас", де мали можливість провести практичне заняття з ліплення повітряним пластиліном.

Сучасні підходи до вивчення того чи іншого предмету значно розширюють можливості для студентів. Так, наприклад, замість вивчення політології в лекційних аудиторіях, Андріана Костенко – доцент кафедри психології, політології та соціокультурних технологій 3 вересня ініціювала зустріч студентів 2 курсу спеціальностей «Психологія» та «Менеджмент соціокультурної діяльності» та викладачів з представниками Сумської міської ради та Сумського відокремленого підрозділу Установи «Центр Розвитку Місцевого Самоврядування».

«Вихід» за межі звичайної лекції з політології – можливість від першоджерел дізнатися про повноваження, структуру та інше міської ради, виконавчих органів та дізнатися більше про актуальне для усієї України – процес децентралізації.

«Не традиційна пара» почалася у залі для засідань, де Баранов Андрій  (секретар Сумської міської ради) та  Антоненко Андрій (начальник відділу організаційно-кадрової роботи) розповіли студентам основні моменти міської ради та виконавчих органів, поділилися своїми суб’єктивними плюсами та мінусами депутатської роботи, так наприклад, Андрій Баранов, зазначив, що серед мінусів присутній фактор лобіювання депутатами своїх інтересів. Також, студенти двох спеціальностей одні з перших почули про ідею секретаря Сумської міської ради про реорганізацію  роботи комісій, адже «депутати у середньому дуже багато витрачають свого вільного часу у межах міської ради, адже о крім своєї роботи, їх долучають й до інших ініціатив, а це час. Тому є плани, завдяки яким депутатський час буде використовуватися більш продуктивно».

Після студенти відправилися до кабінету Олександра Лисенка, який одразу ж почав проводити міні-ексурсію кабінетом, показуючи різні речі, які знаходяться в його «міні-музею». Мер розповів про свою діяльність, про питання з якими до нього найчастіше звертаються, про його погляди на продуктивність роботи депутатів міської ради та шляхи її підвищення. Студенти долучилися до діалагу та охоче ставили питання міському голові.

Далі на на молодь чекала сесійна зала, де продовжився діалог з Андрієм Барановим. Студенти мали змогу посидіти на місцях депутатів та поставити хвилюючи питання.

На цьому екскурсія міської радою завершилася і наступним місцем «пари» став Сумський відокремлений підрозділ Установи «Центр Розвитку Місцевого Самоврядування». Там Олександр Хоруженко розповів про діяльність даного підрозділу, про процес формування громад, та перспективу того, що в Сумській області їх буде 50. Також, обговорювали плюси децентралізації та проблеми, які виникають на шляху її впровадження у життя, серед яких і елементарне нерозуміння даного процесу містянами, і конфлікт інтересів зацікавленими особами та інші перепони.

Окрім фото з усіма «лекторами» студенти забрали з собою і нові знання, які набагато простіше засвоюються від першоджерел в звичайних умовах, ніж в аудиторії, пишучи конспекти.

Дар’я Данілова (ПЛ-61)