• Кафедра психології, політології та соціокультурних технологій

Викладачі секції «Психологія»  здійснюють викладання дисциплін психологічного та соціологічного циклів для студентів усіх факультетів та спеціальностей, а також цикл профільних дисциплін для вказаної спеціальності: «Соціальна психологія», «Загальна та вікова психологія», «Психологічний практикум», «Психодіагностика, «Етнопсихологія», «Психологія впливу», «Психологія лідерства», «Педагогіка та психологія вищої школи», «Психологічний тренінг» та інші.

Підготовка бакалаврів здійснюється на принципах дуальної освіти з розширеним блоком практико-орієнтованих дисциплін та перспективами успішного працевлаштування. Викладачі кафедри/секції мають значний досвід психо-діагностичної,-корекційної та психо-реабілітаційної роботи, є фахівцями у сфері медичної, юридичної, військової психології, психології спорту.

 

Аспекти діяльності викладачів кафедри/секції 

  •  практичний аспект: забезпечує розв’язання конкретних проблем, що виникають у процесі розвитку особистості, сприяє збереженню психічного здоров’я, формуванню вмінь та навичок духовного  самовдосконалення;
  • освітній аспект: передбачає забезпечення студентів, викладачів та співробітників СумДУ сучасними психологічними знаннями;
  • науковий аспект: передбачає проведення соціально-психологічних досліджень та оприлюднення отриманих результатів.

У своїй діяльності викладачі секції широко застосовують інноваційні методи навчання, забезпечуючи високий рівень освіти відповідно до вимог європейського та державного стандартів вищої освіти.

 

Кадровий склад секції «Психології»:

 Іванова Тетяна Володимирівна – гарант освітньої програми «Психологія», доцент, канд. психол. наук, керівник секції

 Коваленко Олена Григорівна - доктор психолог. наук, доцент

 Колісник Людмила Олексіївна - канд. психол .наук, практичний психолог, фахівець за методом символ-драми

 Павленко Володимир Петрович – ст. викладач

 Сахно Парасковія Іванівна – ст. викладач; практичний психолог

 Хвостова Світлана Леонідівна - практичний психолог-консультант

 Теслик Наталія Миколаївна - ст. викладач, канд. психол. наук

 Балдушенко Ірина Іванівна -  ст. викладач, канд. психол. наук

 

Наукова науково-методична та проектно-грантова діяльність викладачів:

Кафедра забезпечує діяльність низки центрів та лабораторій наукового та соціального спрямування, які також є базою практики для студентів, забезпечуючи високий рівень підготовки фахівців, набуття студентами практичних навичок та можливість включення у проектну діяльність.

 

Центри та                                                               Проекти та гранти:
лабораторії:            

                                          

Гендерний ресурсний центр СумДУ

Психологічна служба СумДУ
Центр підтримки сім'ї "Студентський лелека"
Центр європейської та євроатлантичної інформації
Центр соціально-гуманітарних аспектів регіональних досліджень

Центр досліджень регіональної безпеки СумДУ

Лабораторія моніторингу якості освітньої діяльності
Ресурсний центр з надання соціально-психологічної допомоги
 

1.         «Менторської інноваційної програми для лідерів громадських організацій, які працюють з ВПО «e-Solutions» в Сумській області», за підтримки ГО «Фундація прав людини» та Swiss Agency for Development and Cooperation. Літо 2017

2.          Програма «Попередження насильства серед дітей та щодо дітей у загальноосвітніх навчальних закладах», що виконується ГО «Жіночий консорціум України» за підтримки Save the Children in Kosova від Уряду Швеції у партнерстві з Сумським державним університетом.

3.          «Відображення місцевої ситуації у сфері протидії торгівлі людьми (Сумська область)» (за підтримки Департаменту соціального захисту населення Сумської облдержадміністрації).

4.          «Бізнес старт – підтримка жіночих ініціатив» за підтримки Програми рівних можливостей та прав жінок в Україні ПРООН.

5.          «Гендерний портрет Сумської області: соціально-політичний аспект» (за підтримки Сумської облдержадміністрації).

6.          «Всеукраїнська мережа осередків гендерної освіти ВНЗ» за підтримки Представництва ім. Ф. Еберта в Україні.

7.          «Гендерний мейнстрімінг у вищих навчальних закладах України» за підтримки Посольства Фінляндії в Україні.

8.          «Гендерні аспекти насильства у шкільному середовищі» (за підтримки Всеукраїнської громадської організації «Жіночий консорціум України»).

9.           «Дослідження громадської думки з питань участі жінок у політичних процесах» (за підтримки Всеукраїнської громадської організації «Жіночий консорціум України»).

10.         Програма «Фінансова обізнаність для впевненого майбутнього» за підтримки МБФ «Український жіночий фонд» в рамках Проекту USAID «Трансформація фінансового сектору»

11.         «Сприяння підвищенню рівня самоорганізації населення Сумської області в умовах проведення реформи децентралізації влади» (за підтримки Управління інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Сумської облдержадміністрації).

12.         «Дослідження можливостей, запропонованих загальноосвітніми навчальними закладами для дівчат та хлопців, щодо розвитку їх талантів та здібностей» (за підтримки ГО «Жіночий консорціум України», Коаліції молодіжних громадських організацій «Молода Черкащина», Центру підтримки громадських ініціатив «Чайка»).

13.         «Збір та аналіз статистичних даних, щодо формування стратегії просування міста Суми, як сприятливого для туризму» за підтримки Сумської обласної державної адміністрації.

14.         «Імплементація конвенції ООН по правам дитини в України» (реалізація навчальних заходів з надання першої психологічної допомоги дітям, які опинились в кризових ситуаціях) - спільно зі Всеукраїнською ГО «Жіночий консорціум України» (за підтримки Міжнародної неурядової організації «Save the children»).

15.         «Інтеграційна та стабілізаційна підтримка шляхом забезпечення засобами існування внутрішньо переміщених осіб та населення, постраждалого внаслідок конфлікту в Україні» (за підтримки Міжнародної організації з міграції та Департаменту соціального захисту населення Сумської облдержадміністрації).

16.         «Культурний марафон на Сумщині» за підтримки Представництва німецької неурядової організації «Німецьке об’єднання народних університетів» (DVV International) в Україні.

17.         «Майбутнє варто планувати» (за підтримки Агентство США з міжнародного розвитку (USAID) та Всеукраїнської програми «Здоров’я жінок України»).

18.       Проект «Нові традиції на Сумщині: святкуємо День батька» - за підтримки управління молоді та спорту Сумської ОДА

19.         «Побудова жіночого політичного лобі в Україні» за підтримки ВГО «Жіночий консорціум України» та Фонду Демократії ООН).

20.         Проект «Збережи життя: здоров’я і відповідальність заради дітей і майбутнього» за підтримки USAID

21.         Проект «Розвиток навиків здорового способу життя та формування здоров’язберігаючих мотивацій у питаннях харчування серед дітей»

22.         «Рівні можливості для здобуття професії молодими матерями-студентками у вищих навчальних закладах» (за підтримки Європейського союзу).

23.         «Студентський лелека». Впровадження ініціативи «Університет дружній до сім’ї» з метою забезпечення рівних можливостей для студентів у дотриманні їх права на навчання, самореалізацію, сімейне життя, здоров’я» за підтримки Програми рівних можливостей та прав жінок в Україні ПРООН.

24.         «Розвиток партнерських стосунків громади міста Тростянець з поліцією (муніципальною вартою)» за підтримки Тростянецької районної державної адміністрації.

25.         «Вплив трудової міграції на формування ринку праці Сумської області та визначення шляхів забезпечення економіки області кваліфікованою робочою силою» (за підтримки Сумського обласного центру зайнятості).

 

 

 Бази стажування та набуття практичного досвіту за фахом:

 

Для забезпечення високого рівня підготовки фахівців за даною спеціальністю Сумський державний університет має потужну власну базу: Психологічну службу, Студентську соціальну службу (СтСС), Спортивний клуб, Волонтерський загін СумДУ, Юридичну клініку, Санаторій-профілакторій та центр спортивної медицини, Спортивний комплекс «Олімпійський», інформаційно-бібліотечний комплекс, Спортивно-оздоровчий центр «Універ», Центр підтримки сім'ї, Кімнату тимчасового перебування дітей  “Студентський Лелека”, Біржу праці СумДУ, потужну клінічну базу Медичного інституту та ін.).

Крім того, для проходження студентами стажування та практики підписані угоди з низкою установ психологічного та психолого-реабілітаційного спрямування:

 

 1.       Відділення соціальної-трудової адаптації інвалідів з розумовою відсталістю «Спільнота»

 2.       Відділення соціально-побутової адаптації денного перебування «Злагода»

 3.       Відділення соціально-побутової адаптації денного перебування «Калина»

 4.       Головне управління Національної поліції 

 5.       Міська комунальна установа «Центр матері та дитини»

 6.       Обласна дитяча клінічна лікарня

 7.       Обласна комунальна установа Сумської обласної ради «Соціальний гуртожиток»

 8.       Сумська обласна служба у справах дітей

 9.       Сумське міське Товариство допомоги дітям-інвалідам, що мають розумову відсталість «Феліцитас»

 10.    Сумський обласний психоневрологічний диспансер

 11.    Сумський обласний центр соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді

 12.    Сумський обласний центр соціально-психологічної допомоги

 13.    Товариство Червоного Хреста

 14.    Громадська організація “Калинове гроно”

 15.    Сумський обласний дитячо-юнацький футбольний центр “Барса”

 

 

© 2016 Кафедра психології, політології та соціокультурних технологій

Login Form

Key Kong Locksmith Denver