• Кафедра психології, політології та соціокультурних технологій

Викладачі секції «Соціальна робота» здійснюють викладання дисциплін соціологічного, соціально-педагогічного та політологічного напрямів для студентів усіх факультетів та спеціальностей, а також цикл профільних дисциплін для вказаної спеціальності: «Історія та теорія соціальної роботи», “Система роботи соціальних служб” «Технології соціальної роботи», «Соціальна робота з різними групами клієнтів», «Конфліктологія», «Загальна та соціальна педагогіка» та інші.

Підготовка бакалаврів здійснюється на принципах дуальної освіти з розширеним блоком практико-орієнтованих дисциплін та перспективами успішного працевлаштування. Викладачі кафедри/секції мають значний досвід соціально-педагогічної роботи, є фахівцями соціальної інженерії, HR-менеджменту, соціального підприємництва, менеджменту громадських організацій, соціальної діагностики та прогностики, роботи з клієнтами, соціально-корекційної роботи.

У своїй діяльності викладачі широко застосовують інноваційні методи навчання, забезпечуючи високий рівень освіти відповідно до вимог європейського та державного стандартів вищої освіти.

 

Кадровий склад секції «Соціальна робота»:

 Купенко Олена Володимирівна – гарант освітньої програми «Соціальна робота», доцент, канд. пед. наук.  Входить до складу  науково-методичної комісії МОН України з даного напрямку

 Костенко Андріана Миколаївна – доцент, канд. політ. наук, докторант

 Дементов Володимир Олександрович – доцент, канд. наук з державного управління

 Король Сергій Миколайович – ст. викладач, канд. політ. наук

 Савельєва Юлія Михайлівна – канд. філос. наук.

 Назаров Микола Сергійович – молодший науковий співробітник, керівник ЦДРБ СумДУ

 Борисова Анна Валеріївна – асистент

 

Наукова науково-методична та проектно-грантова діяльність викладачів:

Кафедра забезпечує діяльність низки центрів та лабораторій наукового та соціального спрямування, які також є базою практики для студентів, забезпечуючи високий рівень підготовки фахівців, набуття студентами практичних навичок та можливість включення у проектну діяльність.

 

Центри та                                                               Проекти та гранти:
лабораторії:            

                                          

Гендерний ресурсний центр СумДУ

Психологічна служба СумДУ
Центр підтримки сім'ї "Студентський лелека"
Центр європейської та євроатлантичної інформації
Центр соціально-гуманітарних аспектів регіональних досліджень

Центр досліджень регіональної безпеки СумДУ

Лабораторія моніторингу якості освітньої діяльності
Ресурсний центр з надання соціально-психологічної допомоги
 

1.         «Менторської інноваційної програми для лідерів громадських організацій, які працюють з ВПО «e-Solutions» в Сумській області», за підтримки ГО «Фундація прав людини» та Swiss Agency for Development and Cooperation. Літо 2017

2.          Програма «Попередження насильства серед дітей та щодо дітей у загальноосвітніх навчальних закладах», що виконується ГО «Жіночий консорціум України» за підтримки Save the Children in Kosova від Уряду Швеції у партнерстві з Сумським державним університетом.

3.          «Відображення місцевої ситуації у сфері протидії торгівлі людьми (Сумська область)» (за підтримки Департаменту соціального захисту населення Сумської облдержадміністрації).

4.          «Бізнес старт – підтримка жіночих ініціатив» за підтримки Програми рівних можливостей та прав жінок в Україні ПРООН.

5.          «Гендерний портрет Сумської області: соціально-політичний аспект» (за підтримки Сумської облдержадміністрації).

6.          «Всеукраїнська мережа осередків гендерної освіти ВНЗ» за підтримки Представництва ім. Ф. Еберта в Україні.

7.          «Гендерний мейнстрімінг у вищих навчальних закладах України» за підтримки Посольства Фінляндії в Україні.

8.          «Гендерні аспекти насильства у шкільному середовищі» (за підтримки Всеукраїнської громадської організації «Жіночий консорціум України»).

9.           «Дослідження громадської думки з питань участі жінок у політичних процесах» (за підтримки Всеукраїнської громадської організації «Жіночий консорціум України»).

10.         Програма «Фінансова обізнаність для впевненого майбутнього» за підтримки МБФ «Український жіночий фонд» в рамках Проекту USAID «Трансформація фінансового сектору»

11.         «Сприяння підвищенню рівня самоорганізації населення Сумської області в умовах проведення реформи децентралізації влади» (за підтримки Управління інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Сумської облдержадміністрації).

12.         «Дослідження можливостей, запропонованих загальноосвітніми навчальними закладами для дівчат та хлопців, щодо розвитку їх талантів та здібностей» (за підтримки ГО «Жіночий консорціум України», Коаліції молодіжних громадських організацій «Молода Черкащина», Центру підтримки громадських ініціатив «Чайка»).

13.         «Збір та аналіз статистичних даних, щодо формування стратегії просування міста Суми, як сприятливого для туризму» за підтримки Сумської обласної державної адміністрації.

14.         «Імплементація конвенції ООН по правам дитини в України» (реалізація навчальних заходів з надання першої психологічної допомоги дітям, які опинились в кризових ситуаціях) - спільно зі Всеукраїнською ГО «Жіночий консорціум України» (за підтримки Міжнародної неурядової організації «Save the children»).

15.         «Інтеграційна та стабілізаційна підтримка шляхом забезпечення засобами існування внутрішньо переміщених осіб та населення, постраждалого внаслідок конфлікту в Україні» (за підтримки Міжнародної організації з міграції та Департаменту соціального захисту населення Сумської облдержадміністрації).

16.         «Культурний марафон на Сумщині» за підтримки Представництва німецької неурядової організації «Німецьке об’єднання народних університетів» (DVV International) в Україні.

17.         «Майбутнє варто планувати» (за підтримки Агентство США з міжнародного розвитку (USAID) та Всеукраїнської програми «Здоров’я жінок України»).

18.       Проект «Нові традиції на Сумщині: святкуємо День батька» - за підтримки управління молоді та спорту Сумської ОДА

19.         «Побудова жіночого політичного лобі в Україні» за підтримки ВГО «Жіночий консорціум України» та Фонду Демократії ООН).

20.         Проект «Збережи життя: здоров’я і відповідальність заради дітей і майбутнього» за підтримки USAID

21.         Проект «Розвиток навиків здорового способу життя та формування здоров’язберігаючих мотивацій у питаннях харчування серед дітей»

22.         «Рівні можливості для здобуття професії молодими матерями-студентками у вищих навчальних закладах» (за підтримки Європейського союзу).

23.         «Студентський лелека». Впровадження ініціативи «Університет дружній до сім’ї» з метою забезпечення рівних можливостей для студентів у дотриманні їх права на навчання, самореалізацію, сімейне життя, здоров’я» за підтримки Програми рівних можливостей та прав жінок в Україні ПРООН.

24.         «Розвиток партнерських стосунків громади міста Тростянець з поліцією (муніципальною вартою)» за підтримки Тростянецької районної державної адміністрації.

25.         «Вплив трудової міграції на формування ринку праці Сумської області та визначення шляхів забезпечення економіки області кваліфікованою робочою силою» (за підтримки Сумського обласного центру зайнятості).

 

 

 Бази стажування та набуття практичного досвіту за фахом:

 

Для забезпечення високого рівня підготовки фахівців за даною спеціальністю Сумський державний університет має потужну власну базу: Студентську соціальну службу (СтСС), Спортивний клуб, Волонтерський загін СумДУ, Юридичну клініку, Санаторій-профілакторій, Спортивний комплекс «Олімпійський», інформаційно-бібліотечний комплекс, Спортивно-оздоровчий центр «Універ», Центр підтримки сім'ї, Кімнату тимчасового перебування дітей  “Студентський Лелека”, Біржу праці СумДУ та ін.).

 Крім того, для проходження студентами стажування та практики підписані угоди з низкою установ, основна діяльність яких спрямована на підтримку та надання кваліфікованої допомоги будь-якій людині або групі людей, громаді, що розширює або відновлює їх здатність до соціального функціонування, сприяє реалізації громадянських прав, запобігає соціальному відчуженню:

 

1.         Головне управління Пенсійного фонду України в Сумській області

2.         Громадська організація  «Ініціативи Слобожанщини»

3.         Громадська організація “Центр громадських ініціатив “Інтелект Сумщини”

4.         Громадська організація «Професійна ліга соціальних працівників Сумщини» 

5.         Департамент соціального захисту населення Сумської облдержадміністрації 

6.         Міська комунальна установа «Центр матері та дитини» 

7.         Сумська обласна молодіжна Громадська організація «Євроклуб» 

8.         Сумська обласна служба у справах дітей 

9.         Сумське міське Товариство допомоги дітям-інвалідам, що мають розумову відсталість «Феліцитас» 

10.      Сумський міський центр дозвілля молоді 

11.      Сумський обласний центр зайнятості 

12.      Сумський міський Центр надання адміністративних послуг  

13.      Сумський обласний центр соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді 

14.      Сумський обласний центр соціально-психологічної допомоги. 

15.      Товариство Червоного Хреста 

16.      Управління соціального захисту населення Сумської міської ради 

17.      Центр підтримки сім’ї – «Студентський лелека» 

18.      Центр підтримки та розвитку родини «Калинове гроно»

© 2016 Кафедра психології, політології та соціокультурних технологій

Login Form

Key Kong Locksmith Denver