Erasmus+ #ErasmusPlus #Co-operationEurope

Модуль Жан Моне «Європейські цінності міжкультурного діалогу в галузі освіти: міждисциплінарний та інклюзивний підходи»

Міжнародна літня школа 

ERASMUS+ INTERNATIONAL SUMMER SCHOOL

«Gender Equality in a Multicultural Educational Space: the Best Practices for Developing Intercultural Tolerance among Female Educational Migrants, Victims of Gender-Based Violence»

 

Стартувала міжнародна літня школа «Гендерна рівність у полікультурному освітньому просторі: найкращі практики розвитку міжкультурної толерантності серед дівчат (освітніх мігрантів), які стикалися з проявами гендерно зумовленого насильства».

Ініціатива здійснюється у рамках програми Erasmus+ Модуль Жан Моне «Європейські цінності міжкультурного діалогу в галузі освіти: міждисциплінарний та інклюзивний підходи» («European values of intercultural dialogue in education: interdisciplinary and inclusive approaches» – EUROVALID), номер 101085224 (2022-2025).

Метою ініціативи у позанавчальній роботі зі студентами Сумського державного університету із залученням волонтерів і представників громади є:

  • сформувати міцні навички соціальної інклюзії в рамках міжкультурного спілкування за допомогою неформальних освітніх заходів;
  • поширити позитивні суспільні найбільш значущі цінності в умовах сьогодення рівності, поваги, соціальної відповідальності      з метою формування ключових компетентностей за переліком Європейського Союзу;
  • впровадити найкращі європейські практики формування діалогу культур, міжкультурної толерантності, співробітництва на засадах безконфліктного спілкування представників різних етносів і національностей;
  • запобігати різним проявам насильства в освітньому середовищі, гендерно зумовленому насильству в усіх сферах життєдіяльності особистості;
  • протидіяти торгівлі людьми і рабству над жінками.

Завдання школи:

  1. Формування позитивних ціннісних орієнтацій та визначення пріоритетів в умовах війни.
  2. Формування ключових компетентностей за переліком європейського Союзу, які відповідають необхідності забезпечення всебічного та сталого розвитку, соціальної єдності та подальшого розвитку демократичної культури.
  3. Формування міжкультурної толерантності в умовах полікультурного середовища.
  4. Проведення акції «16 днів проти насильства» з метою протидії різним проявам насильства і дискримінації.
  5. Популяризація діалогу культур та мирного співробітництва серед студентської молоді, зокрема освітніх мігрантів.
  6. Формування гендерних компетентностей.

Результати: студенти зможуть налагоджувати культурний діалог та долати мовні, релігійні, соціокультурні упереджувальні бар'єри з урахуванням європейських цінностей у міжкультурному спілкуванні; застосовувати методи та засоби протидії різним проявам насильства та інтолерантної поведінки сегрегації, дискримінації, ксенофобії, булінгу та кібербулінгу за ознаками віри, етнічної, расової приналежності; використовувати набуті знання на практиці в умовах іншомовного оточення, поважати права і думку кожного суб'єкта взаємодії; модифікувати форми міжкультурної взаємодії у житті, побуті, професійній діяльності, навчанні на засадах толерантності, взаєморозуміння, соціальної згуртованості.

Термін виконання: вересень - грудень (10 тижнів).

Заплановані заходи у форматі офлайн і онлайн навчання, здійснюються у формі аудиторної та позанавчальної соціокультурної діяльності згідно з напрямами: освітньо-профілактична,  просвітницька, інтеграційна робота з іноземними студентами, в тому числі  у партнерській взаємодії з українськими студентами, викладачами, волонтерами Сумщини.

Відповідальні виконавці (установа, заклад): членкиня проєктної групи, тренерка, старший викладач кафедри психології, політології та соціокультурних технологій, доцент, к.пед.н. Чернякова Аліна Вікторівна

 

 

ПЛАН

Заходів у рамках міжнародної літньої школи

 

Номер

Назва заходу

Мета

Зміст, знання, уміння, навички

Дата і місце проведення, онлайн/офлайн проведення

1

Відеолекторій “Суспільні цінності студентської молоді в умовах війни. Що таке європейські цінності?”.

Конкурс соціальної реклами, інфографіки.

Поширити найбільш значущі позитивні суспільні  цінності в умовах сьогодення (рівності, поваги, соціальної відповідальності).

Обговорення результатів опитування щодо зміни цінностей серед українців в умовах воєнного стану за результатами перегляду відео-експлейнера “Що таке європейські цінності?” https://www.irf.ua/shho-take-yevropejski-czinnosti-video-eksplejner/

Проведення дослідження з теми “Зміна суспільних цінностей в умовах воєнного стану”. Проведення конкурсу соціальної реклами та інфографіки про Європейські цінності (свобода, повага, толерантність, гендерна рівність тощо).

Формування ключових компетентностей, зокрема особистих, соціальних, навчальних, громадянських (Personal, social, learning, civic competences).

Вересень (онлайн)

21.09.2024

 

2

Інформаційна сесія щодо протидії булінгу, кібербулінгу  і мові ворожнечі у віртуальному просторі, соціальних мережах.

Запобігати різним проявам насильства в освітньому та віртуальному середовищі.

Презентація і перегляд соціальної реклами. Обговорення і написання есе.

Формування соціальної і цифрової компетентності у процесі спілкування у соціальних мережах (Digital competence) з метою протидії мові ворожнечі.

 

Жовтень (онлайн)

19.10.2024

3

Відеолекторій з теми “Дивись ширше”.

Забезпечення рівних прав і можливостей юнаків і дівчат з числа освітніх мігрантів у контексті навчання без гендерних стереотипів.

Перегляд анімаційних фільмів, відео з теми гендерних стереотипів обговорення проблеми. Формування гендерної компетентності (повага до індивідуальності), усвідомлення відмінностей як норми співіснування людей.

Листопад (онлайн)

2.11.2024

4

Тренінг за участю іноземних та українських студентів "Наш університет - простір  міжкультурної толерантності" (до Міжнародного дня толерантності).

сформувати міцні навички соціальної інклюзії в рамках міжкультурного спілкування за допомогою неформальних освітніх заходів;

впровадити найкращі європейські практики формування діалогу культур, міжкультурної толерантності, співробітництва на засадах безконфліктного спілкування представників різних етносів і національностей

1.      Проведення тренінгу з елементами інтерактивних вправ, кейсів, арт-терапевтичних технік - виготовлення полотна миру. Формування компетентності культурної обізнаності та самовираження (Cultural awareness and expression competence), гендерної рівності у спілкуванні в умовах полікультурного середовища. Формування обізнаності, критичного мислення і грамотності  (Literacy competence).

 

Листопад

Укриття конгрес центру (офлайн)

16.11.2024. 30.11.2024

5

Інформаційна сесія щодо протидії сексуальному насильству пов’язаному з конфліктом (СНПК): види та способи протидії.

Запобігати  проявам сексуального насильства  в усіх сферах життєдіяльності особистості.

Підготовка проєктів студентами з елементами соціальної реклами. Формування соціальної та компетентності культурної обізнаності та самовираження.

Листопад (онлайн)

26.11.2024

6

Засідання круглого столу з нагоди відзначення Дня скасування рабства над жінками  “Протидія торгівлі людьми”

Обговорити шляхи запобігання і протидії торгівлі людьми.

Формування компетентності культурної обізнаності та самовираження.

Листопад (онлайн)

30.11.2024

7

Інформаційно-пізнавальний вебінар  «Прояви рабства та гендерно зумовленого насильства в сучасному світі»

Інформувати про причини, ознаки і наслідки торгівлі і рабства в сучасному світі. Попередити прояви рабства щодо жінок та гендерно зумовленого насильства в умовах війни.

Формування гендерної компетентності, усвідомлення важливості гендерної рівності. Компетентність щодо розпізнавання гендерно зумовленого насильства (здатність реагувати на прояви гендерно зумовленого та домашнього насильства).  Виробити нульову толерантність до насильства.

Грудень (онлайн)

07.12.2024

 

 

Сумський державний унiверситет,
вул. Харківська, 116, м. Суми, Україна, 40007,
Навчально-науковий корпус, ауд. Н-312

Телефон: (0542) 68-77-32

e-mail: [email protected]

При використанні матеріалів з сайту кафедри психології,
політології та соціокультурних технологій
посилання на ресурс обов'язкове.

All Rights Reserved.