Досліджуємо моделі соціальної стійкості

07 жовтня 2022
Науковці кафедри психології, політології та соціокультурних технологій разом з науковцями інших кафедр факультету ІФСК досліджують держбюджетну тему «Розроблення концепції соціальної стійкості людини в територіальній громаді». Паралельно з цим спільно з Жіночим консорціумом України реалізується аналітичний проект «Дослідження гендерних аспектів соціальної стійкості громад». Перше дослідження має більшою мірою теоретичне спрямування, друге передбачає ряд методів «польових» досліджень. Від початку вони були присвячені одному й тому самому об’єкту – соціальній стійкості, а зараз стала відчутною синергія виконуваних робіт і команд.

«Гендерні аспекти соціальної стійкості»

01 жовтня 2022
29 та 30 вересня Центр соціальних досліджень Сумського державного університету спільно із громадською організацією «Жіночий консорціум України» провели стратегічні сесії «Гендерні аспекти соціальної стійкості» за участі представників/ць громадянського суспільства, державних і недержавних установ та організацій.

Науковці кафедри доповіли про ESG-методологія даних та рейтингів на семінарі The Economist

27 вересня 2022
Професор кафедри психології, політології та соціокультурних технологій Андрій Лебідь та аспірант кафедри Артем Бондарєв взяли участь у міжнародному науковому семінарі, на якому розглядалися актуальні питання сталого розвитку на національному та регіональному рівнях. Захід було проведено за підтримки дослідницького та аналітичного центру The Economist Group, афілійованого з міжнародно визнаним виданням The Economist (Великобританія).

“Оцінка соціальної стійкості територіальних громад Сумської області : аналітичний звіт”

05 липня 2022
Дослідження проведене Центром соціальних досліджень Сумського державного університету у співпраці з громадською організацією “Центр громадських ініціатив “Інтелект Сумщини” протягом квітня-червня 2022 року та спрямоване на оцінку рівня соціальної стійкості територіальних громад Сумської області в умовах воєнного стану шляхом аналізу потреб та рівня згуртованості (населення, роботодавців та фахівців соціальної сфери) з подальшою розробкою рекомендацій до Стратегії відновлення та розвитку Сумської області та місцевих програм.

«Оцінка потреб жителів Сумської області»

05 травня 2022
Центр соціальних досліджень Сумського державного університету провели дослідження «Оцінка потреб жителів Сумської області», яке проводилося протягом 4-17 квітня 2022 року. Дослідження спрямовано на проведення оперативної оцінки потреб населення Сумської області з подальшою розробкою рекомендацій до програм оперативного задоволення потреб вразливих груп населення через гуманітарну допомогу; до системи надання соціальних послуг, а також до локальних програм з відновлювання Сумської області.

Відбувся підсумковий форум-презентація

27 березня 2021
Науковці кафедри завершили виконання масштабної науково-дослідної роботи у рамках проекту «Дослідження шляхів вдосконалення структури та рівня зайнятості населення праценадлишкових територій Сумської області». 25 березня 2021 року у форматі відеоконференцзв’язку відбувся обласний форум, на якому були презентовані результати роботи. До участі у форумі були залучені не лише безпосередні виконавці та партнери - Департамент соціального захисту населення Сумської обласної державної адміністрації, Сумський обласний центр зайнятості, члени робочої групи проекту, а й голови районних державних адміністрацій, міські, селищні голови територіальних громад, представництво окремих структур та підрозділів, що опікуються у громадах питаннями соціально-економічного розвитку, стратегування.

Завершуємо роботу над масштабним дослідженням

03 березня 2021
Науковці кафедри завершили роботу над аналізом процесів  розбудови соціальних та економічних механізмів всередині громад, здатних на постійній основі забезпечувати розвиток людського потенціалу через вдосконалення структури та рівня зайнятості населення.  Такий аналіз, здійснений  в рамках виконання наукової роботи «Дослідження шляхів вдосконалення структури та рівня зайнятості населення праценадлишкових територій Сумської області» на замовлення Департаменту соціального захисту населення Сумської обласної державної адміністрації є особливо актуальним в умовах суттєвих структурних змін, викликаних не затяжною економічною кризою та лише децентралізацією, а й загостренням демографічної ситуації і переорієнтацією міграційних потоків.

Робота територіальних громад у частині надання громадянам якісних соціальних послуг

02 лютого 2021
Про проведення реформ децентралізації обговорили під час засідання колегії Департаменту соціального захисту населення Сумської обласної державної адміністрації при підбитті підсумків за 2020 рік. «Головна вимога до системи соціального захисту населення в період децентралізації влади – це наближення усіх видів соціальної підтримки, у тому числі соціальних послуг, до місця постійного проживання громадян відповідно до потреби відповідної громади та у відповідності до Державних стандартів», – зазначила у своєму виступі Олена Заяц, заступник директора Департаменту – начальник управління організаційної роботи та соціально-трудових відносин.

Обговорення питань стратегії побудови туристично-рекреаційного кластеру Сумщини

26 серпня 2020
22 серпня 2020 року доцент кафедри психології, політології та соціокультурних технологій Семенов В.М. прийняв участь у роботі ІІ-ї науково-практичної конференції «Історико-краєзнавчі дослідження Тростянецької громади: стратегія побудови туристично-рекреаційного кластеру Сумщини».

Соціальні аспекти регіонального ринку праці: виклики під час пандемії

22 серпня 2020
21 серпня в онлайн форматі відбулася експертна дискусія, під час якої обговорили вплив карантинних обмежень на ринок праці та зайнятість в громадах Сумської області. Особлива увагу була сфокусована на Сумській та Білопільській ОТГ. Координатор проєкту Андріана Костенко презентувала напрацювання команди проєкту, викладені в монографії та посібнику, а також розкрила основні тенденції на ринку праці області.

Досліджуємо добрі практики: досвід надання соціальних послуг Буринської ОТГ

09 липня 2020
Серед видів діяльності, що реалізуються в проекті «Дослідження шляхів вдосконалення структури та рівня зайнятості населення праценадлишкових територій Сумської області» важливим, на нашу думку, є виявлення наявних у досліджуваних територіях добрий практик та їх популяризація. Наша мета – звернути увагу на сильні сторони громад.

Стратегічна сесія в Путивльській ОТГ

07 липня 2020
В межах виконання науково-дослідницького проєкту «Дослідження шляхів вдосконалення структури та рівня зайнятості населення праценадлишкових територій Сумської області», замовником якого ає Департамент соціального захисту населення Сумської ОДА, 06 липня 2020 р. в онлайн-форматі відбулася стратегічна сесія із представниками Путивльської об'єднаної територіальної громади. На зустрічі від громади були присутні представники місцевої влади, бізнесу, громадськості, науковці.

Підтримка комунікацій в громаді в умовах карантину

22 травня 2020
В рамках виконання «Дослідження шляхів вдосконалення структури та рівня зайнятості населення праценадлишкових територій Сумської області», замовником якої виступає Департамент соціального захисту населення Сумської ОДА, кафедрою психології, політології та соціокультурних технологій апробовано методику он-лайн форум- театру для пошуку нових можливостей для комунікацій в громадах та можливостей для самозайнятості і пошуку робочи місць.

Участь у програмі "Тема дня" координаторки проєкту Андріани Костенко

22 травня 2020
З початку карантину у Сумах зафіксовано на 63% більше безробітних в порівнянні з аналогічним періодом у минулому році. Серед них є і частина тих, останнє місце роботи яких фіксувалося кілька років тому. Про що свідчили дослідження щодо мотивацій виїзду українців за кордон до обмежувальних заходів і як ймовірно зміниться ситуація вже після відкриття кордонів? Які державні механізми мали б регулювати цей процес?

Визначаємо потреби соціальних працівників під час надання послуг в умовах карантину

22 травня 2020
Кафедра психології, політології та соціокультурних технологій СумДУ спільно з Департаментом соціального захисту населення Сумської обласної державної адміністрації провела фокус-групове дослідження у форматі відеоконференції ZOOМ, метою якої є визначення потреб соціальних працівників Сумської області та особливостей надання соціальних послуг в умовах карантину. У фокус-груповому дослідженні прийняли участь представники територіальних центрів соціального обслуговування населення (надання соціальних послуг), місцевих центрів зайнятості та місцевих центрів соціальних служб для сім’ї та молоді

Стратегічна сесія в Буринській ОТГ

22 травня 2020
В рамках реалізації проєкту «Дослідження шляхів вдосконалення структури та рівня зайнятості населення праценадлишкових територій Сумської області» 4 лютого в Буринській ОТГ відбулася стратегічна сесія. Захід проходив на базі Буринської районної філії Сумського обласного центру зайнятості. За «круглим столом» зібралися представники місцевого самоврядування, громадськості, бізнесу та фермерських господарств,  Регіонального центру з надання безоплатної правової допомоги та соціальних структур міста, а також науковці СумДУ. Дослідницькою групою було представлено завдання та поточні результати науково-дослідної роботи, а також  профіль території з точки зору перспектив  ринку праці та людського потенціалу.

Стратегічна сесія з пошуку «точок зростання» у Сумській ОТГ

22 травня 2020
12 лютого 2020 року в рамках виконання науково-дослідної роботи «Дослідження шляхів вдосконалення структури та рівня зайнятості населення праценадлишкових територій Сумської області» на базі Конгрес-центру було проведено стратегічну сесію. Її метою було обговорення та пошук спільного бачення «точок зростання» всередині Сумської громади.

В Конотопі влада, науковці та бізнес визначали «точки зростання»

22 травня 2020
23 січня 2020 року в приміщенні МЦКІД «Кінотеатр «Мир» відбулась «Стратегічна сесія з метою визначення «точок зростання» для ефективного залучення людського потенціалу Конотопської міської ОТГ». ЗАГАЛЬНА ЦІЛЬ ПРОЄКТУ: Дослідження ситуації у праценадлишкових територіях Сумської області, напрацювання та надання пропозицій до розробки регіональної політики щодо ефективного використання організаційних, інфраструктурних, інформаційних, соціальних ресурсів та формування “точок зростання” всередині громад, розроблення та реалізації місцевих та регіональних програм збільшення обсягів і варіантів зайнятості населення.

Стратегічна сесія в Конотопській ОТГ

22 травня 2020
23 січня викладачами кафедри ППСТ за підтримки Конотопської міської ОТГ була організована та проведена стратегічна сесія з метою визначення «точок зростання» для ефективного залучення людського потенціалу» в рамках проекту НДР «Дослідження шляхів вдосконалення структури та рівня зайнятості населення праценадлишкових територій Сумської області». В заході прийняли участь біля 45 чоловік з Управління соціально-економічного розвитку, відділу молоді та спорту, Управління соціального захисту населення, відділу освіти, відділу культури, відділу з правової та внутрішньої політики, міськрайонної філії обласного центру зайнятості, представників малого та середнього бізнесу, місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги та депутати міської ради.

ДИСКУРС ПРО МАЙБУТТЄ ШОСТКИНСЬКОЇ МІСЬКОЇ ОТГ

22 травня 2020
Триває проект з вивчення праценадлишкових територій за підтримки департаменту соціального захисту населення Сумської обласної  державної адміністрації. Позаду  низка досліджень, зокрема -  настроїв місцевих щодо працевлаштування, соціально-економічного стану, ситуації на ринку праці.

Стратегічна сесія в місті Путивль

22 травня 2020
23 грудня 2019 р. у м. Путивль було проведено стратегічну сесію в рамках виконання науково-дослідної роботи «Дослідження шляхів вдосконалення структури та рівня зайнятості населення праценадлишкових територій Сумської області». На заході були присутні представники місцевої влади, громадські активісти, представники ЗМІ, місцевого бізнес, а також фахівці Путивльської районної філії Сумського обласного центру зайнятості.

Стратегічна сесія у м. Глухів

22 травня 2020
17 грудня 2019 року в рамках виконання науково-дослідної роботи «Дослідження шляхів вдосконалення структури та рівня зайнятості населення праценадлишкових територій Сумської області» на базі Глухівської філії обласного центру зайнятості робочою групою проекту було проведено стратегічну сесію у місті Глухів. Її метою було формування спільного бачення шляхів покращення ситуації на ринку праці та пошук «точок зростання» всередині громади.

Стратегічна сесія у Сумах

22 травня 2020
16 грудня 2019 року в рамках виконання науково-дослідної роботи «Дослідження шляхів вдосконалення структури та рівня зайнятості населення праценадлишкових територій Сумської області» на базі Сумського державного університету було проведено стратегічну сесію. Її метою було обговорення та пошук спільного бачення «точок зростання» всередині Сумської громади.

Проведено фокус-групи в Бурині

22 травня 2020
7 листопада 2019 року в межах виконання науково-дослідної роботи «Дослідження шляхів вдосконалення структури та рівня зайнятості населення праценадлишкових територій Сумської області» було проведено три фокус-групові дискусії з населенням працездатного віку за категоріями 15-25 років, 25-45 років  та 45-65 років у місті Буринь. Модераторами фокус-груп виступили представники кафедри психології, політології та соціокультурних технологій Олена Купенко та Юлія Панченко.

Обговорення питань працевлаштування у м. Глухів

22 травня 2020
 листопада 2019 року в межах виконання науково-дослідної роботи «Дослідження шляхів вдосконалення структури та рівня зайнятості населення праценадлишкових територій Сумської області» було проведено три фокус-групові дискусії з населенням працездатного віку за категоріями 14-26 років (навчаються), 25-45 років (займаються кар’єрою та сім’єю) та 46-60 років (передпенсійний вік) у місті Глухові.

Проведення фокус-групового дослідження в Конотопській міській ОТГ

22 травня 2020
5 листопада доцент кафедри Костенко Андріана Миколаївна та старший викладач Король Сергій Миколайович провели в Конотопській міській об’єднаній територіальній громаді фокус-групові дослідження, які передбачені науково-дослідним проектом «Дослідження шляхів вдосконалення структури та рівня зайнятості населення праценадлишкових територій Сумської області». Замовником виступає Департамент соціального захисту населення Сумської обласної державної адміністрації.

Фокус-групові дослідження у Сумській ОТГ

22 травня 2020
У рамках науково-дослідницької роботи «Дослідження шляхів вдосконалення структури та рівня зайнятості населення праценадлишкових територій Сумської області» у місті Суми були проведені фокус-групи на базі Сумського державного університету. Модератори фокус-груп поспілкувалися з різними віковими групами для того, щоб дізнатися їх думку про можливість працевлаштування у Сумах та Україні, а також обговорити актуальні проблеми, з якими зіштовхуються під час пошуку роботи.

Фокус-групи з проблем працевлаштування у Путивлській ОТГ

22 травня 2020
1 жовтня 2019 р. в межах виконання науково-дослідної роботи "Дослідження шляхів вдосконалення структури та рівня зайнятості населення праценадлишкових територій Сумської області" в м. Путивль було проведено 3 фокус-групових досліджень щодо вивчення рівня задоволеності життям, виявлення рівня "тінізації" зайнятості, міграційних настроїв, напрямів та ініціатив, спрямованих на розвиток ОТГ.

Фокус-групи з проблем працевлаштування у Білопільській ОТГ

22 травня 2020
31 жовтня 2019 р. в межах виконання науково-дослідної роботи "Дослідження шляхів вдосконалення структури та рівня зайнятості населення праценадлишкових територій Сумської області" в м. Білопілля було проведено 3 фокус-групових досліджень, де були задіяні різні вікові категорії, від молоді до людей похилого віку. Дискусії зацікавили мешканців Білопілля, відбувалися жваво, навіть емоційно.

Фокус-групи у Шостці: занепокоєння та сподівання

22 травня 2020
Триває робота з фокус-групами у  рамках виконання науково-дослідної роботи «Дослідження шляхів вдосконалення структури та рівня зайнятості населення праценадлишкових територій Сумської області». У місті Шостка доцент Олег Туляков спілкувався з двома різними віковими групами: місцевою молоддю та особами від 45 до 60  років.

Соціологічне дослідження в рамках науково-дослідної роботи

22 травня 2020
В рамках виконання науково-дослідної роботи «Дослідження шляхів вдосконалення структури та рівня зайнятості населення праценадлишкових територій Сумської області» розпочато соціологічне опитування населення працездатного віку з метою вивчення їх соціально-професійних характеристик, визначення готовності навчатися, перенавчатися, ризикувати у власній професійній кар’єрі, налаштованості на трудову  міграцію тощо.

Проведені соціологічні опитування в Конотопі та Білопіллі

22 травня 2020
На жовтень 2019 року припадає активна фаза соціологічного опитування  населення працездатного віку у визначених проектом  ОТГ. Респонденти позитивно реагують на процедуру опитування і активно коментують ситуацію. Зокрема, 13-14 жовтня інтерв’юери працювали в Конотопі,  де ситуація з зайнятістю населення, особливо – молоді, є досить складною.

В рамках договору вже виконано низку науково-дослідних робіт

22 травня 2020
Зокрема здійснено оцінку ситуації щодо структури працездатного населення  шляхом збору  та аналізу статистичних даних щодо структури працездатного населення визначених проектом праценадлишкових територій (соціально-демографічні, професійні характеристики, рівень зайнятості та структура безробіття, міграційні настрої).

Сумський державний унiверситет,
вул. Харківська, 116, м. Суми, Україна, 40007,
Навчально-науковий корпус, ауд. Н-312

Телефон: (0542) 68-77-32

e-mail: [email protected]

При використанні матеріалів з сайту кафедри психології,
політології та соціокультурних технологій
посилання на ресурс обов'язкове.

All Rights Reserved.