Серед видів діяльності, що реалізуються в проекті «Дослідження шляхів вдосконалення структури та рівня зайнятості населення праценадлишкових територій Сумської області» важливим, на нашу думку, є виявлення наявних у досліджуваних територіях добрий практик та їх популяризація. Наша мета – звернути увагу на сильні сторони громад.

Саме для цього відбулася 2 липня поїздка в Буринську ОТГ представників команди проекту (доцент Купенко Олена Володимирівна та студенти-волонтери). Детальніше вивчали роботу Територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) Буринської міської ради. Про діяльність центру та його перспективи розповіли директорка – Сергієнко Оксана Петрівна, а також керівництво громади: голова Ладуха Віктор Борисович та заступник голови  Чередник Сергій Іванович.

Територіальний центр соціального обслуговування в Буринській ОТГ– приклад організації, яка успішно розвивається і вирішує складні задачі. Завдяки злагодженій роботі профільних посадовців ОТГ розширюється кількість послуг, які надаються. Працює спеціально обладнаний автомобіль «Соціальне таксі». Для якісного надання соціальних послуг клієнтам і забезпечення сучасних умов праці соціальних робітників розвивається матеріальна база центру, зокрема, придбані пральні машини.

Надаючи потрібну допомогу самотнім людям похилого віку, громада наочно демонструє всім жителям турботу про людей.

Територіальний центр соціального обслуговування Буринської ОТГ – це й створені робочі місця в громаді. Робота із надання соціальних послуг є дуже складною, однак завдяки професіоналізму директорки Оксани Петрівни Сергієнко створено потужний колектив, в якому достатньо представлена молодь.

За підсумками поїздки готується відеоролік про успішний досвід.

Також під час поїздки відбулося обговорення результатів дослідницької частини проекту. Було зроблено акцент на перспективах роботи з молоддю для розвитку та реалізації людського потенціалу громади.