Науковці кафедри завершили роботу над аналізом процесів  розбудови соціальних та економічних механізмів всередині громад, здатних на постійній основі забезпечувати розвиток людського потенціалу через вдосконалення структури та рівня зайнятості населення.  Такий аналіз, здійснений  в рамках виконання наукової роботи «Дослідження шляхів вдосконалення структури та рівня зайнятості населення праценадлишкових територій Сумської області» на замовлення Департаменту соціального захисту населення Сумської обласної державної адміністрації є особливо актуальним в умовах суттєвих структурних змін, викликаних не затяжною економічною кризою та лише децентралізацією, а й загостренням демографічної ситуації і переорієнтацією міграційних потоків.

Робочою групою стоврена соціально-професійна мапа територій, розроблені оригінальні методики, вибудована комунікаційна стратегія, На основі результатів проведеного дослідження підготовлені рекомендації для органів місцевої влади.

Тематика та методологічні підходи до проведення інвестиційних форумів соціального партнерства

Орієнтовні напрямки програм та принципів їх впровадження з навчання та перенавчання для населення

Рекомендації щодо принципів та форм взємодії влади, бізнесу та громади

Комунікація як складова дослідження