Науковці кафедри завершили виконання масштабної науково-дослідної роботи у рамках проекту «Дослідження шляхів вдосконалення структури та рівня зайнятості населення праценадлишкових територій Сумської області».

25 березня 2021 року у форматі відеоконференцзв’язку відбувся обласний форум, на якому були презентовані результати роботи. До участі у форумі були залучені не лише безпосередні виконавці та партнери - Департамент соціального захисту населення Сумської обласної державної адміністрації, Сумський обласний центр зайнятості, члени робочої групи проекту, а й голови районних державних адміністрацій, міські, селищні голови територіальних громад, представництво окремих структур та підрозділів, що опікуються у громадах питаннями соціально-економічного розвитку, стратегування.

З інформацією про завдання проекту та хід його реалізації  виступила заступник директора Департаменту соціального захисту населення Сумської обласної державної адміністрації Олена Заяц. (презентація тут)   

Особливості сучасний стан ринку праці в Сумській області та його ключові проблеми охарактеризував директор Сумського обласного центру зайнятості Володимир Підлісний, зазначивши масштабність та своєчасність проведеного дослідження.

Основні результати НДР презентували: Ніна Світайло, наукова керівниця проекту, яка наголосила, що значна частина ресурсів, визначених в ході дослідження  як потенційні «точки зростання», лежать всередині самих громад, і ті драйвери, здатні запустити впевнений рух у бік розвитку і зростання рівня зайнятості також знаходяться у площині ефективного використання саме людських ресурсів і розвитку соціального капіталу.

Андріана Костенко акцентувала увагу на важливості вивчення реального стану справ у сфері зайнятості та можливостях моніторингу і соціальних досліджень  на рівні громади як інструменту для пошуку та активізації «точок зростання». (презентація тут)    

З інформацією про результати дослідження за напрямками Микола Назаров, Олена Купенко та Олег Туляков, а в обговоренні взяли участь Ольга Бойко Петрівна, Сергій Король, Андрій Лебідь  Володимир Семенов, а також представники ТГ, охоплених проєктом. Відеозапис форуму та презентації доступні за посиланням:

Загалом форум об’єднав 43 учасників, які позитивно оцінили напрацювання та методиками, які народились в ході наукових пошуків та  дійшли спільного висновку щодо важливості   формування нових соціальних партнерств як ресурсу, здатного на постійній основі забезпечувати розвиток людського потенціалу і прияти зростанню рівня зайнятості населення регіону.

Матеріали по проекту:

Комплексний портрет працездатного населення праценадлишкових територій Сумської області: соціальні аспекти [Текст]: колективна монографія / Н.Д. Світайло, О.П. Бойко, М.В. Дубровський та ін.; за заг. ред. Н.Д. Світайло. — Суми: Цьома С.П., 2020. — 198 с.

Доступно:
https://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/79210   або https://essuir.sumdu.edu.ua/bitstream-download/123456789/79210/1/Kostenko_monograf.pdf

Посібник «Соціально-професійна мапа праценадлишкових територій  Сумської області»  доступний за посиланням: https://essuir.sumdu.edu.ua/bitstream-download/123456789/79211/1/Kostenko_posib.pdf;jsessionid=8142CE097D6FE68CE9C82DF48DB0FA53

Сумський державний унiверситет,
вул. Харківська, 116, м. Суми, Україна, 40007,
Навчально-науковий корпус, ауд. Н-312

Телефон: (0542) 68-77-32

e-mail: [email protected]

При використанні матеріалів з сайту кафедри психології,
політології та соціокультурних технологій
посилання на ресурс обов'язкове.

All Rights Reserved.