В рамках реалізації проєкту «Дослідження шляхів вдосконалення структури та рівня зайнятості населення праценадлишкових територій Сумської області» 4 лютого в Буринській ОТГ відбулася стратегічна сесія. Захід проходив на базі Буринської районної філії Сумського обласного центру зайнятості. За «круглим столом» зібралися представники місцевого самоврядування, громадськості, бізнесу та фермерських господарств,  Регіонального центру з надання безоплатної правової допомоги та соціальних структур міста, а також науковці СумДУ. Дослідницькою групою було представлено завдання та поточні результати науково-дослідної роботи, а також  профіль території з точки зору перспектив  ринку праці та людського потенціалу.

Підстав для відвертої розмови виявлено й озвучено більш ніж достатньо, адже в ОТГ спостерігаються стійкі тенденції до природнього скорочення населення та відтоку молоді на навчання та роботу в інші регіони держави та за кордон. З одного боку, наявні зусилля керівництва Буринської ОТГ щодо розвитку громади та підвищення якості життя, але з іншого, нестача робочих місць підсилює ризик подальшого існування громади.

index1

На даному етапі першочерговими для реалізації присутні визначили завдання налагодження комунікації й об`єднання зусиль самоврядування, громади та бізнесу, а також організації навчання представників малого бізнесу щодо наявних інструментів залучення інвестицій та кооперації. Серед проблем, які гальмують розвиток економіки території й вимагають втручання органів обласної та держаної влади, – стан доріг за межами ОТГ і зниження податкового тиску та тиску контролюючих органів на малий бізнес. Була досягнута домовленість про подальшу спільну роботу науковців і місцевих лідерів. 

40007, м. Суми, вул. Римського-Корсакова, 2. Навчально-науковий корпус, ауд. Н-312

Телефон: (0542) 68-77-32

e-mail: i[email protected]

При використанні матеріалів з сайту кафедри психології,
політології та соціокультурних технологій
посилання на ресурс обов'язкове.

All Rights Reserved.