Центр соціальних досліджень Сумського державного університету провели дослідження «Оцінка потреб жителів Сумської області», яке проводилося протягом 4-17 квітня 2022 року. Дослідження спрямовано на проведення оперативної оцінки потреб населення Сумської області з подальшою розробкою рекомендацій до програм оперативного задоволення потреб вразливих груп населення через гуманітарну допомогу; до системи надання соціальних послуг, а також до локальних програм з відновлювання Сумської області.

Зазначений звіт є першим етапом оцінки потреб жителів Сумської області. За результатами повного комплексу дослідницьких заходів Сумська ОВА та керівництво ТГ отримають оперативні дані щодо структури та потреб населення. Реалізація заходів дозволить посилити соціальну стійкість територіальних громад, оскільки передбачатиме партиципативний принцип розробки рекомендацій. Всього методом онлайн анкетування опитано 394 цивільного населення, із них 69% жінок та 31% чоловіків, які не залучені до військової служби та бойових дій. 70,4% опитаних наразі проживають в містах області та інших областях України; 20,4% – селах; 1,4% – у віддалених селах громади; 7,8% – виїхали за кордон. Дослідженням охоплено різні групи потреб (фізіологічні, потреби в безпеці та зайнятості), доступ до послуг (гуманітарна допомога, фінансова допомога, працевлаштування, навчання, медична і психологічна допомога, догляд вдома, догляд за дітьми, юридична та інформаційна підтримка), а також стан громадської активності після повномасштабного вторгнення Росії в Україну. До дослідження були залучені команда Центру соціальних досліджень Сумського державного університету: Андріана Костенко (керівниця дослідження, д. політ. н.,); Ніна Світайло (к. філос. н., доц.); Олена Купенко (д. пед. н.); Крістіна Сахно (фахівець ЦСД), Анна Євсеєва (фахівець ЦСД).

Детальніше зі звітом дослідження можно ознайомитись за посиланням: