Аспірантка кафедри психології, політології та соціокультурних технологій Оксана Давиденко в рамках реалізації проекту “Підвищення потенціалу аспірантури для якісних досліджень в Україні”, що реалізується за фінансової підтримки Міністерства закордонних справ Чеської Республіки (Чеський університет наук про життя, м.Прага) та за участю Сумського державного університету навчається за програмою підвищення рівня наукових досліджень. Проект спрямований на розвиток потенціалу аспірантів України через поглиблення їхніх навичок та знань щодо проведення якісних досліджень та створення середовища й інструментів для їхньої керованої практичної реалізації. Дослідження аспірантів планується будувати на тісній співпраці науковців з України та Чеської Республіки, які спрямовуватимуть аспірантів до найкращих дослідницьких ідей, передових проектів та стандартів європейської науки.

Аспірант кафедри психології, політології та соціокультурних технологій Артем Бондарєв в рамках інтенсивного навчального модуля з європейських студій (the Young Professionals School) проходить онлайн-навчання у Латвійському університеті м. Рига. Навчальний модуль складається з двох інтегрованих частин: Європейські студії - зовнішня політика та Європейські студії - внутрішня політика. Модуль спрямований на взаємний обмін досвідом, особливо щодо політичних процесів в Латвії та Україні, з урахуванням особливостей європейської інтеграції України.

Нинішні умови не стали перешкодою для проведення психологічною службою СумДУ кураторської години для студентів першого курсу спеціальності "Психологія". Завдяки технологічним можливостям вдалось об'єднати в аудиторії студентів, які знаходились як офлайн так і онлайн. В рамках кураторської години відбулося не лише обговорення важливих моментів пов'язаних з освітнім процесом, але й вдалося ближче познайомитися. Студенти завдяки тренінговим елементам обмінювалася цікавою інформацією про себе (свої вподобання, хоббі), а також дізнавалися більше про свої одногрупників. Радіємо можливості спілкуватися та знаймитися вживу!

Професор кафедри психології, політології та соціокультурних технологій Андрій Лебідь та аспірант кафедри Артем Бондарєв взяли участь у міжнародному науковому семінарі, на якому розглядалися актуальні питання сталого розвитку на національному та регіональному рівнях. Захід було проведено за підтримки дослідницького та аналітичного центру The Economist Group, афілійованого з міжнародно визнаним виданням The Economist (Великобританія).

Олена Купенко та Крістіна Сахно, викладачі кафедри психології, політології та соціокультурних технологій СумДУ, виступили в якості тренерок чотириденної школи-тренінгу «Механізми посилення соціальної згуртованості та солідарності в місцевих громадах під час війни» в рамках   Програми по відновленню порозуміння для лідерів громад в Україні «Мир у цифровий час» від «Фундації прав людини».

Вчена рада Сумського державного університету на засіданні, що відбулось 8 вересня, розглянула питання щодо присвоєння вчених звань науковим і науково-педагогічним працівникам. Члени Вченої Ради проголосували за присвоєння вченого звання професора доктору політичних наук Андріані Костенко та звання доцента кандидату політичних наук Миколі Назарову. Вітаємо колег і бажаємо нових успіхів!

Проектними завданнями амбасадора проекту ГО «Центр громадських ініціатив «Інтелект Сумщини» «Мир у цифровий час» студента Інституту права  Сумського державного університету Максима Кисельова є розвиток відкритої молодіжної спортивної спільноти, що тренується на базі СумДУ.

Аспірантка кафедри психології, політології та соціокультурних технологій Давиденко Оксана взяла участь у тренінгу, організованого громадською ініціативою «Translators without Borders» у м. Люблін (Республіка Польща). Тренінг проведено для волонтерів, що допомагають українцям, які перебувають у Польщі вирішити адміністративні, медичні та інші нагальні питання їхнього перебування у вимушеній еміграції. Метою тренінгу було не лише знайомство з професійними особливостями роботи перекладачів, а й важливим аспектам практики гуманітарного перекладу та нормам міжнародного права. Отриманий практичний досвід  волонтерської діяльності допомагає аспірантам кафедри на практиці зреалізовувати завдання, визначені у їхніх дисертаційних дослідженнях та підсилити теоретичну та практичну складову науково-дослідницької роботи, над якою вони працюють

26 липня 2022 року доктор філософських наук, професор кафедри психології, політології та соціокультурних технологій Андрій Лебідь та аспірантка кафедри Оксана Давиденко взяли участь в міжнародному круглому столі «National resilience as the basis of national security: new concepts of forming the international security environment». Захід відбувся в межах проекту «Управління ризиками формування цілісного сектору національної безпеки та оборони на основі принципів національної стійкості в умовах гібридної війни» за підтримки Академії наук Австрії. В роботі круглого столу також взяли участь інші українські та австрійські науковці, зокрема, професор Gerhard Speckbacher, (Інститут стратегії та управлінського обліку Віденського університету), професор Thomas Gehrig (Інститут фінансів Віденського університету) та ін. Учасники від СумДУ виступили із доповіддю, присвячену питанням стійкості під час воєнного конфлікту. Науковцями були представлені результати досліджень соціальної стійкості, які були отримані Центром досліджень регіональної безпеки та Центром соціальних досліджень Сумського державного університету. Важливим в контексті проведеного міжнародного наукового заходу є те, що питання та проблеми національної та соціальної стійкості на сьогодні є одними з пріоритетних напрямів наукових досліджень кафедри психології, політології та соціокультурних технологій, а також науково-дослідницької роботи аспірантів кафедри.

На початку нового навчального року відбулося засідання Експертної ради роботодавців зі спеціальності 033 «Філософія» з метою забезпечення якості професійної підготовки фахівців на основі комплексного співробітництва кафедри психології, політології та соціокультурних технологій СумДУ із зацікавленими організаціями, провідними роботодавцями у галузі філософії, об’єднання інтелектуального потенціалу, матеріальних і корпоративних ресурсів партнерів, розвитку внутрішнього забезпечення якості освітньої діяльності та якості вищої освіти. На засіданні ЕРР були розглянуті поточні питання розвитку спеціальності, зокрема, ті, що стосуються впровадження змін та інновацій, що містяться у новозатвердженому Державному стандарті вищої освіти за спеціальністю 033 Філософія галузі знань 03 Гуманітарні науки для третього (освітньо-наукового) рівня вищої освіти.

40007, м. Суми, вул. Римського-Корсакова, 2. Навчально-науковий корпус, ауд. Н-312

Телефон: (0542) 68-77-32

e-mail: i[email protected]

При використанні матеріалів з сайту кафедри психології,
політології та соціокультурних технологій
посилання на ресурс обов'язкове.

All Rights Reserved.