02 грудня 20223 року відбулася шоста урочиста церемонія вручення нагороди «Соціального О.С.К.А.Р.у СумДУ 2022». Сумський державний університет вкотре став унікальною консолідаційною платформою, що об’єднала представників влади та бізнесу, громадських діячів і медійників, які працюють на благо людей, дбають про інтереси різних верств населення.

Психологічна служба СумДУ здійснює різноманітні види діяльності: психологічну діагностику, психологічне консультування, проведення тренінгів, психологічну профілактику, психологічну просвіту, начальну діяльність, тощо.

18 січня 2023 року відбувся науково-практичний семінар «Соціально-психологічні проблеми ідентичності в умовах війни». Співорганізаторами науково-практичного семінару виступили Лабораторія психології мас і спільнот Інституту соціальної та політичної психології Національної академії педагогічних наук України, кафедра психології, політології та соціокультурних технологій Сумського державного університету та Асоціація політичних психологів України.

У школах сумської громади тривають зимові канікули, а це означає, що є час не лише для відпочинку, а й для пізнання нової інформації.

Сесія – доволі хвилюючий період у студентському житті, а особливо для першого курсу, для яких вона відбуватиметься вперше. Тож, для того аби подолати хвилювання перед сесією, психологічна служба СумДУ проводить тематичні кураторські години.

Студентка секції «Менеджмент соціокультурної діяльності» Сніжана Стократна посіла І місце в VIII Міжнародному багатожанровому двотуровому учнівському та студентському конкурсі мистецтв «Чорноморські вітрила». У номінації «Мистецтво слова» представила два твори: «Я сьогодні в тебе закохана» Марії Сизон і «Привіт, тато» Олександра Забродського.

Один із студентських проектів, що днями був захищений у межах курсу «Демократія: цінності, принципи, механізми», стосувався питання облаштування громадських вбиральнь  у місті Суми.  Обласний центр доволі часто відвідують гості. Їх кількість на порядок зросла через військовий конфлікт у зв’язку з вимушеної міграцією з тих населених пунктів, що потерпають від обстрілів. Проте громадських вбиральнь у місті недостатньо. І це зумовлює незручності.

Ліси навколо міста Суми та інших населених пунктів Сумської області наповнені мінами та іншими пристроями, що несуть смерть. Це ускладнює життєдіяльність та наражає на небезпеку людей. У межах курсу «Демократія: цінності, принципи, механізми» днями був захищений студентський проект, спрямований на підвищення рівня  обізнаності громадян щодо вибухових речовин та способів упередження травм та смерті від них. Опитування, що учасники проектної команди провели серед жителів міста Суми, засвідчили недостаню компетентність жителів регіону щодо типів  вибухонебезпечних предметів. Ситуація ускладняється тим, що далеко не всі з них можна виявити простим оглядом поверхні.

У межах курсу «Демократія: цінності, принципи, механізми» днями був захищений студентський проект, спрямований на підвищення рівня політичної активності громадян. Опитування, що учасники проектної команди провели серед жителів міста Суми, засвідчили підвищення рівня зацікавленості останніми  політичними подіями, що стосуються війни. Проте критично  високий рівень недовіри був висловлений щодо політиків періоду до фази загострення військового конфлікту.

Обставини щодо гострої фази військового протистояння з рф зумовили вибір теми проекту студентів економічного напряму Сумського державного університету, щ обув реалізований у межах курсу «Демократія: цінності, принципи, механізми».

Посттравматичний стресовий розлад (ПТСР)– невроз, набутий внаслідок стресу. Подолання неврозу виходить за межі гуманітарного знання та є дотичним до компетенції психотерапевтів та психіатрів. Проте упередити розлад можна шляхом тренувань та інших форм підготовки до потрясінь.