Дата публікації:
12 березня 2025
Кількість переглядів:
29
Поділитися:

Здобувачки СумДУ в контексті відзначення Міжнародного дня боротьби за права жінок, протесту проти гендерної нерівності та дискримінації говорили про історію феміністичних рухів в Україні і світі.

Захід проведено в рамках елективного курсу «Гендерні студії: концепції і практики», що викладається за грантовою програмою Erasmus+ Модуль Жан Моне «Європейські цінності міжкультурного діалогу в галузі освіти: міждисциплінарний та інклюзивний підходи» («European values of intercultural dialogue in education: interdisciplinary and inclusive approaches» – EUROVALID).

Здобувачки презентували дослідницькі проєкти з питань історії феміністичних рухів, обговорили сучасні різновиди і течії фемінізму, торкнулися ролі суфражисток у боротьбі за надання жінкам виборчого права, визначили напрями роботи сучасних феміністок-українок. Жваву дискусію викликали ідеї радикального фемінізму та інтерсекційного фемінізму.

«Дослідження історії фемінізму, визначення особливостей кожного із його різновидів виявилося цікавим завданням, яке розкрило нові обрії боротьби жінок за гендерну рівність та проти гендерної дискримінації. Попри значні досягнення фемінізм не втрачає своєї актуальності і вагомості, оскільки залишається ще багато не вирішених питань щодо соціального статусу жінки у сучасному світі, ще багато людей перебуває в полоні гендерних стереотипів», – поділилася враженнями здобувачка Анастасія Вініченко.

 

Сумський державний унiверситет,
вул. Харківська, 116, м. Суми, Україна, 40007,
Навчально-науковий корпус, ауд. Н-312

Телефон: (0542) 68-77-32

e-mail: [email protected]

При використанні матеріалів з сайту кафедри психології,
політології та соціокультурних технологій
посилання на ресурс обов'язкове.

All Rights Reserved.