03 листопада 2022

Черговий захід у межах роботи відкритого наукового гуртка «Критичне мислення у критичних ситуаціях» відбувся у форматі онлайн лекції керівника гуртка доцента кафедри психології, політології та соціокультурних технологій Сумського державного університету Олега Тулякова.

Лекцію проведено зі студентами медичного інституту СумДУ. Майбутнім лікарям було доволі легко осмислити фізіологічні аспекти критичного  мислення стосовно концепту «домінанта» як  пануючого запалення збудження, що зумовлює характер поточних реакцій нервових центрів у певний період часу і який виникає на різних «поверхах» центральної нервової системи при усталеній дії гуморальних та рефлекторних подразників.

Також було розглянуто специфіку роботи симпатичної та парасимпатичної вегетативної нервової системи у зв’язку з організацією процесу мислення.

Також торкнулися світоглядних, психологічних, логічних та риторичних аспектів критичного мислення у кризових ситуаціях.

Особлива увага була приділена оптимальному використанню у процесі мислення дефолтної системи мозку та системи визначення пріоритету та центральної виконавчої системи мозку.

Надані рекомендації щодо організації процесу мислення з використанням технології факт-карт та самодисципліни.