Ознайомлення здобувачів освітньої програми «Соціальна робота» із програмою «Ласкаво просимо до вулиці Сезам» відбулося на кафедрі ППСТ

02 травня 2024
В рамках вивчення предмету «Загальна та соціальна педагогіка» днями зі здобувачами ОП «Соціальна робота» було проведено заняття з ознайомлення з програмою «Ласкаво просимо до вулиці Сезам».

Творче заняття для клієнтів ГО «Феліцитас» провели здобувачі освітньої програми «Соціальна робота»

30 квітня 2024
30 квітня чергове творче заняття для клієнтів ГО «Феліцитас» провели здобувачі освітньої програми «Соціальна робота». Це завершальний захід на нашій базі практики в цьому семестрі.

Результати другого дня молодіжного табору з міжетнічної толерантності “Місто рівних”

28 квітня 2024
28 квітня в Сумському державному університеті пройшов другий день молодіжного табору з міжетнічної толерантності “Місто рівних”.

Здобувачі третього курсу освітньої програми «Соціальна робота» проводять заняття на базі ГО «Феліцитас»

26 квітня 2024
26 квітня відбулася чергова зустріч наших студентів третього курсу ОП «Соціальна робота» з вихованцями ГО «Феліцитас». Цього разу було проведене заняття з аплікації та заняття з рухової активності.

Науковці кафедри завершили виконання масштабної науково-дослідної роботи у рамках проекту «Дослідження шляхів вдосконалення структури та рівня зайнятості населення праценадлишкових територій Сумської області».

25 березня 2021 року у форматі відеоконференцзв’язку відбувся обласний форум, на якому були презентовані результати роботи. До участі у форумі були залучені не лише безпосередні виконавці та партнери - Департамент соціального захисту населення Сумської обласної державної адміністрації, Сумський обласний центр зайнятості, члени робочої групи проекту, а й голови районних державних адміністрацій, міські, селищні голови територіальних громад, представництво окремих структур та підрозділів, що опікуються у громадах питаннями соціально-економічного розвитку, стратегування.

З інформацією про завдання проекту та хід його реалізації  виступила заступник директора Департаменту соціального захисту населення Сумської обласної державної адміністрації Олена Заяц. (презентація тут)

Особливості сучасний стан ринку праці в Сумській області та його ключові проблеми охарактеризував директор Сумського обласного центру зайнятості Володимир Підлісний, зазначивши масштабність та своєчасність проведеного дослідження.

Основні результати НДР презентували: Ніна Світайло, наукова керівниця проекту, яка наголосила, що значна частина ресурсів, визначених в ході дослідження  як потенційні «точки зростання», лежать всередині самих громад, і ті драйвери, здатні запустити впевнений рух у бік розвитку і зростання рівня зайнятості також знаходяться у площині ефективного використання саме людських ресурсів і розвитку соціального капіталу.

Андріана Костенко акцентувала увагу на важливості вивчення реального стану справ у сфері зайнятості та можливостях моніторингу і соціальних досліджень  на рівні громади як інструменту для пошуку та активізації «точок зростання». (презентація тут)

З інформацією про результати дослідження за напрямками Микола Назаров, Олена Купенко та Олег Туляков, а в обговоренні взяли участь Ольга Бойко Петрівна, Сергій Король, Андрій Лебідь  Володимир Семенов, а також представники ТГ, охоплених проєктом. Відеозапис форуму та презентації доступні за посиланням:

Загалом форум об’єднав 43 учасників, які позитивно оцінили напрацювання та методиками, які народились в ході наукових пошуків та  дійшли спільного висновку щодо важливості   формування нових соціальних партнерств як ресурсу, здатного на постійній основі забезпечувати розвиток людського потенціалу і прияти зростанню рівня зайнятості населення регіону.

Матеріали по проекту:

Комплексний портрет працездатного населення праценадлишкових територій Сумської області: соціальні аспекти [Текст]: колективна монографія / Н.Д. Світайло, О.П. Бойко, М.В. Дубровський та ін.; за заг. ред. Н.Д. Світайло. — Суми: Цьома С.П., 2020. — 198 с.

Доступно:
https://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/79210   або https://essuir.sumdu.edu.ua/bitstream-download/123456789/79210/1/Kostenko_monograf.pdf

Посібник «Соціально-професійна мапа праценадлишкових територій  Сумської області»  доступний за посиланням: https://essuir.sumdu.edu.ua/bitstream-download/123456789/79211/1/Kostenko_posib.pdf;jsessionid=8142CE097D6FE68CE9C82DF48DB0FA53