Щороку кафедра забезпечує виконання кількох масштабних наукових та освітніх проектів (в рамках діяльності Центру соціальних досліджень та Центру досліджень регіональної безпеки), маючи підтримку з боку низки міжнародних партнерів, серед яких Міжнародний Фонд Відродження, ООН-жінки, Центр інформації та документації НАТО, ОБСЄ, Посольство Естонії в Україні, Міжнародний центр оборони та безпеки (Естонія), Латвійський університет (кафедра політології), ALUNA Publishing House, Казахський педагогічний університет ім. Абая та інші.
- Програма з розширення можливостей заради відновлення порозуміння для лідерів громад в Україні „Мир у цифровий час” / Empowerment Peace andPost-Conflict Reconstruction Programme for Community Leaders in Ukraine „Peace in Digital Era”. Проєкт виконується у співпраці з громадською організацією «Фундація прав людини» та фінансується Інститутом зовнішніх культурних зв’язків (IFA) коштами Міністерства закордонних справ Федеративної Республіки Німеччина. 2021-2022 роки
- Проект «Аналіз реформи децентралізації в Україні із застосуванням підходу, заснованого на правах людини та гендерної рівності» / Gender and human rights policy analysis in the context of decentralization in Ukraine (RFP/UKR30/2020/01363). The United Nations Entity for Gender Equality and the Empowerment of Women. 2021 рік
- Проєкт «Інституційний розвиток Центру соціально-гуманітарних аспектів регіональних досліджень Сумського державного університету». За підтримки: Міжнародний Фонд “Відродження”. 2021 рік
- Дослідження доступності та якості офлайн та онлайн послуг ЦНАПів (Сумська, Чернівецька ТГ). За підтримки: Міжнародний Фонд “Відродження”. 2021 рік
- Проєкт «Розроблення дорожньої карти з профілактики онкологічних гінекологічних захворювань в Сумській області». За підтримки: Міжнародний Фонд “Відродження”. 2021 рік
- "Оцінка впливу реформи децентралізації на становище жінокта чоловіків, в тому числі вразливих верств населення". Проект реалізується за фінансової підтримки ООН-Жінки. 2020 - 2021 роки
- «Голос жінок і лідерство – Україна». Проєкт реалізовується за підтримки Уряду Канади в рамках проекту «Голос жінокі лідерство – Україна», що впроваджує Український Жіночий Фонд (УЖФ). 2020-2021 роки
- Науково-дослідна робота «Дослідження шляхів вдосконалення структури та рівня зайнятості населення праценадлишкових територій Сумської області». Замовником виступає Департамент соціального захисту населення Сумської ОДА (договір № 129 від 26.12.2018 року).
- «Програма по відновленню миру і діалогу для внутрішньо переміщених жінок «ГОЛОС ЖІНКИ МАЄ СИЛУ» - 2018 – 2020 роки. Проект реалізується за фінансової підтримки «Institut für Auslandsbeziehungen».
- Програма «Попередження насильства серед дітей та щодо дітей у загальноосвітніх навчальних закладах», що виконується ГО «Жіночий консорціум України» за підтримки Save the Children in Kosova від Уряду Швеції у партнерстві з Сумським державним університетом. 2017 – 2021 роки.
- Проект “ВПО та приймаючі громади” - за підтримки Фонду Чарльза Стюарта Мотта. 2018-2019 роки.
- Проект “Підвищення спроможності місцевих ініціатив через мережування та технологізацію” за підтримки Сумської обласної державної адміністрації. Метою проекту було створення мережі, визначення інструментів взаємодії громадськості та влади, а також вирішення ряду питань пов’язаних із соціальним забезпеченням осіб, які потрапили у складні життєві обставини. 2018 рік.
- Дитячі свята у дворах міських багатоповерхівок як форма аутріч-роботи, виконаного ГО «Центр громадських ініціатив «Інтелект Сумщини»» у лютому-грудні 2018 року із науково-методичним супроводом кафедри психології, політології та соціокультурних технологій Сумського державного університету
- «Менторської інноваційної програми для лідерів громадських організацій, які працюють з ВПО «e-Solutions» в Сумській області», за підтримки ГО «Фундація прав людини» та Swiss Agency for Development and Cooperation. Літо 2017
- «Бізнес старт – підтримка жіночих ініціатив» за підтримки Програми рівних можливостей та прав жінок в Україні ПРООН.
- «Гендерний портрет Сумської області: соціально-політичний аспект» (за підтримки Сумської облдержадміністрації).
- «Всеукраїнська мережа осередків гендерної освіти ВНЗ» за підтримки Представництва ім. Ф. Еберта в Україні.
- «Гендерний мейнстрімінг у вищих навчальних закладах України» за підтримки Посольства Фінляндії в Україні.
- «Гендерні аспекти насильства у шкільному середовищі» (за підтримки Всеукраїнської громадської організації «Жіночий консорціум України»).
- «Дослідження громадської думки з питань участі жінок у політичних процесах» (за підтримки Всеукраїнської громадської організації «Жіночий консорціум України»).
- Програма «Фінансова обізнаність для впевненого майбутнього» за підтримки МБФ «Український жіночий фонд» в рамках Проекту USAID «Трансформація фінансового сектору»
- «Сприяння підвищенню рівня самоорганізації населення Сумської області в умовах проведення реформи децентралізації влади» (за підтримки Управління інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Сумської облдержадміністрації).
- «Дослідження можливостей, запропонованих загальноосвітніми навчальними закладами для дівчат та хлопців, щодо розвитку їх талантів та здібностей» (за підтримки ГО «Жіночий консорціум України», Коаліції молодіжних громадських організацій «Молода Черкащина», Центру підтримки громадських ініціатив «Чайка»).
- «Збір та аналіз статистичних даних, щодо формування стратегії просування міста Суми, як сприятливого для туризму» за підтримки Сумської обласної державної адміністрації.
- «Імплементація конвенції ООН по правам дитини в України» (реалізація навчальних заходів з надання першої психологічної допомоги дітям, які опинились в кризових ситуаціях) - спільно зі Всеукраїнською ГО «Жіночий консорціум України» (за підтримки Міжнародної неурядової організації «Save the children»).
- «Інтеграційна та стабілізаційна підтримка шляхом забезпечення засобами існування внутрішньо переміщених осіб та населення, постраждалого внаслідок конфлікту в Україні» (за підтримки Міжнародної організації з міграції та Департаменту соціального захисту населення Сумської облдержадміністрації).
- «Культурний марафон на Сумщині» за підтримки Представництва німецької неурядової організації «Німецьке об’єднання народних університетів» (DVV International) в Україні.
- «Майбутнє варто планувати» (за підтримки Агентство США з міжнародного розвитку (USAID) та Всеукраїнської програми «Здоров’я жінок України»).
- Проект «Нові традиції на Сумщині: святкуємо День батька» - за підтримки управління молоді та спорту Сумської ОДА
- «Побудова жіночого політичного лобі в Україні» за підтримки ВГО «Жіночий консорціум України» та Фонду Демократії ООН).
- Проект «Збережи життя: здоров’я і відповідальність заради дітей і майбутнього» за підтримки USAID
- Проект «Розвиток навиків здорового способу життя та формування здоров’язберігаючих мотивацій у питаннях харчування серед дітей»
- «Рівні можливості для здобуття професії молодими матерями-студентками у вищих навчальних закладах» (за підтримки Європейського союзу).
- «Студентський лелека». Впровадження ініціативи «Університет дружній до сім’ї» з метою забезпечення рівних можливостей для студентів у дотриманні їх права на навчання, самореалізацію, сімейне життя, здоров’я» за підтримки Програми рівних можливостей та прав жінок в Україні ПРООН.
- «Розвиток партнерських стосунків громади міста Тростянець з поліцією (муніципальною вартою)» за підтримки Тростянецької районної державної адміністрації.
- «Вплив трудової міграції на формування ринку праці Сумської області та визначення шляхів забезпечення економіки області кваліфікованою робочою силою» (за підтримки Сумського обласного центру зайнятості).
- «Відображення місцевої ситуації у сфері протидії торгівлі людьми (Сумська область)» (за підтримки Департаменту соціального захисту населення Сумської облдержадміністрації).