Ознайомлення здобувачів освітньої програми «Соціальна робота» із програмою «Ласкаво просимо до вулиці Сезам» відбулося на кафедрі ППСТ

02 травня 2024
В рамках вивчення предмету «Загальна та соціальна педагогіка» днями зі здобувачами ОП «Соціальна робота» було проведено заняття з ознайомлення з програмою «Ласкаво просимо до вулиці Сезам». 

Творче заняття для клієнтів ГО «Феліцитас» провели здобувачі освітньої програми «Соціальна робота»

30 квітня 2024
30 квітня чергове творче заняття для клієнтів ГО «Феліцитас» провели здобувачі освітньої програми «Соціальна робота». Це завершальний захід на нашій базі практики в цьому семестрі.

Результати другого дня молодіжного табору з міжетнічної толерантності “Місто рівних”

28 квітня 2024
28 квітня в Сумському державному університеті пройшов другий день молодіжного табору з міжетнічної толерантності “Місто рівних”.

Здобувачі третього курсу освітньої програми «Соціальна робота» проводять заняття на базі ГО «Феліцитас»

26 квітня 2024
26 квітня відбулася чергова зустріч наших студентів третього курсу ОП «Соціальна робота» з вихованцями ГО «Феліцитас». Цього разу було проведене заняття з аплікації та заняття з рухової активності.

В рамках виконання «Дослідження шляхів вдосконалення структури та рівня зайнятості населення праценадлишкових територій Сумської області», замовником якої виступає Департамент соціального захисту населення Сумської ОДА, кафедрою психології, політології та соціокультурних технологій апробовано методику он-лайн форум- театру для пошуку нових можливостей для комунікацій в громадах та можливостей для самозайнятості і пошуку робочи місць.

Зупиняючись у цьому дослідженні на проблематиці наявності робочих місць, зайнятості населення та пошуку «точок зростання» громади саме комунікаційним заходам в середині громади приділяється увага. Так в регіонах реалізації дослідження проведені більше 20 фокус-груп та 7 стратегічних сесій. Та завданням є розширювати можливості комунікації, пропонувати громаді різні формати та теми для обговорення.

В умовах карантину виникла необхідність пошуку нових можливостей для комунікації. Сучасні інформаційні технології надають для цього багато платформ; завданням є освоїти їх, налагодити відповідні контакти, наповнити комунікації змістом. Для молоді, яка здобуває професію, як однієї з цільових груп дослідження, було запропоновано проведення обговорення в форматі форум-театру. Ця методика передбачає перегляд короткого проблемного сюжету із можливістю для глядачів зупинити дію в будь-який момент та переграти її. Таким чином можна апробувати різні тактики поведінки.

В рамках проекту роботи «Дослідження шляхів вдосконалення структури та рівня зайнятості населення праценадлишкових територій Сумської області» форум- театр з проблеми наявності робочих місць та можливостей для самозайнятості в громаді відбувся 13 травня. Базовий сценарій запропонований студенткою другого курсу спеціальності «Соціальна робота» кафедри психології, політології та соціокультурних технологій СумДУ Кариною Глущенко. Сюжет моделював страт-сесію в громаді та включав у себе вказівки на ризики, виявлені в ході проведених раніше стратегічних сесій. До участі в обговоренні долучилися студенти кафедри психології, політології та соціокультурних технологій, а також кафедри бухгалтерського обліку та оподаткування СумДУ, загалом близько 50 учасників. До обговорення долучилися також експерти: доцент СумДУ Андріана Костенко, депутатка Сумської обласної ради Лілія Ричкіна, начальник відділу організаційно-інформаційної роботи Сумського міського центру зайнятості Вікторія Прокопенко.

Апробований формат заходу виявився ефективним і може бути рекомендованим для подальшого використання в тому числі й в умовах карантину. Важливою для ефективного діалогу є участь експертів, які представляють різних суб’єктів ринку праці. У ході обговорення було констатовано наявність на рівні держави та на рівні області кількох інструментів для пошуку роботи та підтримки малого бізнесу. Разом з тим були обговорені певні складнощі для молодої людини щодо використання цих інструментів. В якості «драйверу зростання» запропоновано механізм створення тематичних молодіжних об’єднань (ініціативних груп, груп самодопомоги, в перспективі – громадських організацій).

Сумський державний унiверситет,
вул. Харківська, 116, м. Суми, Україна, 40007,
Навчально-науковий корпус, ауд. Н-312

Телефон: (0542) 68-77-32

e-mail: [email protected]

При використанні матеріалів з сайту кафедри психології,
політології та соціокультурних технологій
посилання на ресурс обов'язкове.

All Rights Reserved.