Ознайомлення здобувачів освітньої програми «Соціальна робота» із програмою «Ласкаво просимо до вулиці Сезам» відбулося на кафедрі ППСТ

02 травня 2024
В рамках вивчення предмету «Загальна та соціальна педагогіка» днями зі здобувачами ОП «Соціальна робота» було проведено заняття з ознайомлення з програмою «Ласкаво просимо до вулиці Сезам». 

Творче заняття для клієнтів ГО «Феліцитас» провели здобувачі освітньої програми «Соціальна робота»

30 квітня 2024
30 квітня чергове творче заняття для клієнтів ГО «Феліцитас» провели здобувачі освітньої програми «Соціальна робота». Це завершальний захід на нашій базі практики в цьому семестрі.

Результати другого дня молодіжного табору з міжетнічної толерантності “Місто рівних”

28 квітня 2024
28 квітня в Сумському державному університеті пройшов другий день молодіжного табору з міжетнічної толерантності “Місто рівних”.

Здобувачі третього курсу освітньої програми «Соціальна робота» проводять заняття на базі ГО «Феліцитас»

26 квітня 2024
26 квітня відбулася чергова зустріч наших студентів третього курсу ОП «Соціальна робота» з вихованцями ГО «Феліцитас». Цього разу було проведене заняття з аплікації та заняття з рухової активності.

Науковці кафедри психології, політології та соціокультурних технологій разом з науковцями інших кафедр факультету ІФСК досліджують держбюджетну тему «Розроблення концепції соціальної стійкості людини в територіальній громаді». Паралельно з цим спільно з Жіночим консорціумом України реалізується аналітичний проект «Дослідження гендерних аспектів соціальної стійкості громад». Перше дослідження має більшою мірою теоретичне спрямування, друге передбачає ряд методів «польових» досліджень. Від початку вони були присвячені одному й тому самому об’єкту – соціальній стійкості, а зараз стала відчутною синергія виконуваних робіт і команд.

6 жовтня відбувся третій модуль стратегічної сесії аналітичного проекту, на якій обговорюємо сценарії, механізми, рекомендації щодо розвитку соціальної стійкості людини в громаді. Перші дві модулі були важливими для накопичення інформації, третій став особливим, адже дав погляд з-за меж громади – від людей з активною громадською позицією експертного рівня, які були вимушені виїхати за кордон. Саме їх експертний рівень дозволив зробити два важливі висновки:

1) щодо механізмів – перевіркою повноти їх набору буде те, що вони спрацьовуватимуть як на стійкість людини, яка залишилася в «домашній» громаді, так і людини, яка мала стати вимушеним переселенцем чи біженцем;

2) щодо моделей соціальної стійкості – це може бути певна системна модель, але це може бути також і інша модель. Ця інша модель має врахувати ситуацію без прив’язки до якогось конкретного місця проживання, без чітко структурованого простору буття.
Другий висновок є явним «польовим» підтвердженням висновку держбюджетної теми «Розроблення концепції соціальної стійкості людини в територіальній громаді» в частині моделі НОМАДА – людини без осідлосі – як однієї з моделей стійкості.

Сумський державний унiверситет,
вул. Харківська, 116, м. Суми, Україна, 40007,
Навчально-науковий корпус, ауд. Н-312

Телефон: (0542) 68-77-32

e-mail: [email protected]

При використанні матеріалів з сайту кафедри психології,
політології та соціокультурних технологій
посилання на ресурс обов'язкове.

All Rights Reserved.