На кафедрі ППСТ відбулося засідання зборів колективу щодо розгляду кандидата на заміщення вакантної посади завідувача кафедри

16 травня 2024
16 травня на кафедрі ППСТ відбулося засідання зборів колективу щодо розгляду кандидата на заміщення вакантної посади завідувача кафедри.

Кафедра ППСТ запрошує на навчання за магістерськими програмамии

14 травня 2024
Колектив кафедри ППСТ запрошує на навчання на магістерські освітньо-професійні програми: "Організаційна психологія" (Профіль програми) та "Політичні технології та аналітика" (Профіль програми)

Здобувачі освітньої програми «Соціальна робота» розповіли про соціальне підприємництво

08 травня 2024
7 травня здобувачі освітньої програми «Соціальна робота» Сумського державного університету взяли участь у Всеукраїнській студентській науково-практичній конференції «Підприємництво: сучасні виклики та перспективи розвитку», яка відбулася на базі Сумського фахового коледжу економіки і торгівлі.

Ненасильницькі дебати за участі здобувачів ОП Менеджмент СКД та стейкхолдера

08 травня 2024
Ненасильницькі дебати – нова форма обговорення, яка лише нещодавно почала набирати популярність і поширюватися у нашій країні. У молодіжному центрі "235m2" відбулася іще одна зустріч, під час якої учасниці та учасники зібралися разом, щоб попрактикуватися у ненасильницьких дебатах. Ця форма обговорення допомагає конструктивно висловлювати свої думки на складні теми, враховуючи різноманітність досвіду співрозмовників та співрозмовниць.

Науковці кафедри психології, політології та соціокультурних технологій разом з науковцями інших кафедр факультету ІФСК досліджують держбюджетну тему «Розроблення концепції соціальної стійкості людини в територіальній громаді». Паралельно з цим спільно з Жіночим консорціумом України реалізується аналітичний проект «Дослідження гендерних аспектів соціальної стійкості громад». Перше дослідження має більшою мірою теоретичне спрямування, друге передбачає ряд методів «польових» досліджень. Від початку вони були присвячені одному й тому самому об’єкту – соціальній стійкості, а зараз стала відчутною синергія виконуваних робіт і команд.

6 жовтня відбувся третій модуль стратегічної сесії аналітичного проекту, на якій обговорюємо сценарії, механізми, рекомендації щодо розвитку соціальної стійкості людини в громаді. Перші дві модулі були важливими для накопичення інформації, третій став особливим, адже дав погляд з-за меж громади – від людей з активною громадською позицією експертного рівня, які були вимушені виїхати за кордон. Саме їх експертний рівень дозволив зробити два важливі висновки:

1) щодо механізмів – перевіркою повноти їх набору буде те, що вони спрацьовуватимуть як на стійкість людини, яка залишилася в «домашній» громаді, так і людини, яка мала стати вимушеним переселенцем чи біженцем;

2) щодо моделей соціальної стійкості – це може бути певна системна модель, але це може бути також і інша модель. Ця інша модель має врахувати ситуацію без прив’язки до якогось конкретного місця проживання, без чітко структурованого простору буття.
Другий висновок є явним «польовим» підтвердженням висновку держбюджетної теми «Розроблення концепції соціальної стійкості людини в територіальній громаді» в частині моделі НОМАДА – людини без осідлосі – як однієї з моделей стійкості.

Сумський державний унiверситет,
вул. Харківська, 116, м. Суми, Україна, 40007,
Навчально-науковий корпус, ауд. Н-312

Телефон: (0542) 68-77-32

e-mail: [email protected]

При використанні матеріалів з сайту кафедри психології,
політології та соціокультурних технологій
посилання на ресурс обов'язкове.

All Rights Reserved.