Творче заняття для клієнтів ГО «Феліцитас» провели здобувачі освітньої програми «Соціальна робота»

30 квітня 2024
30 квітня чергове творче заняття для клієнтів ГО «Феліцитас» провели здобувачі освітньої програми «Соціальна робота». Це завершальний захід на нашій базі практики в цьому семестрі.

Здобувачі третього курсу освітньої програми «Соціальна робота» проводять заняття на базі ГО «Феліцитас»

26 квітня 2024
26 квітня відбулася чергова зустріч наших студентів третього курсу ОП «Соціальна робота» з вихованцями ГО «Феліцитас». Цього разу було проведене заняття з аплікації та заняття з рухової активності.

Гостьова лекція на тему "Психологічне консультування клієнтів різних соціальних категорій" для здобувачів ОП 053 "Психологія"

25 квітня 2024
25 квітня для здобувачів групи ПЛ-11 спеціальності 053 Психологія, в рамках вивчення освітнього компоненту «Психологічне консультування», Аллою Вікторівною Вознюк, доктором психологічних наук, професором, професором кафедри психології кафедри психології, політології та соціокультурних технологій, організовано та проведено гостьову лекцію на тему «Психологічне консультування клієнтів різних соціальних категорій».

Молодіжний табір з міжетнічної толерантності «Місто рівних» приймав гостей першого табірного дня

21 квітня 2024
21 квітня в Сумському державному університеті стартував перший день молодіжного табору «Місто рівних», який має на меті ознайомити учнівську та студентську молодь з поняттям міжетнічної толерантності, популяризувати цінності культурного різноманіття та взаємоповаги, принципи рівності, свободи, відкритості, толерантності.

Сучасні підходи до вивчення того чи іншого предмету значно розширюють можливості для студентів. Так, наприклад, замість вивчення політології в лекційних аудиторіях, Андріана Костенко – доцент кафедри психології, політології та соціокультурних технологій 3 вересня ініціювала зустріч студентів 2 курсу спеціальностей «Психологія» та «Менеджмент соціокультурної діяльності» та викладачів з представниками Сумської міської ради та Сумського відокремленого підрозділу Установи «Центр Розвитку Місцевого Самоврядування».

«Вихід» за межі звичайної лекції з політології – можливість від першоджерел дізнатися про повноваження, структуру та інше міської ради, виконавчих органів та дізнатися більше про актуальне для усієї України – процес децентралізації.

«Не традиційна пара» почалася у залі для засідань, де Баранов Андрій  (секретар Сумської міської ради) та  Антоненко Андрій (начальник відділу організаційно-кадрової роботи) розповіли студентам основні моменти міської ради та виконавчих органів, поділилися своїми суб’єктивними плюсами та мінусами депутатської роботи, так наприклад, Андрій Баранов, зазначив, що серед мінусів присутній фактор лобіювання депутатами своїх інтересів. Також, студенти двох спеціальностей одні з перших почули про ідею секретаря Сумської міської ради про реорганізацію  роботи комісій, адже «депутати у середньому дуже багато витрачають свого вільного часу у межах міської ради, адже о крім своєї роботи, їх долучають й до інших ініціатив, а це час. Тому є плани, завдяки яким депутатський час буде використовуватися більш продуктивно».

Після студенти відправилися до кабінету Олександра Лисенка, який одразу ж почав проводити міні-ексурсію кабінетом, показуючи різні речі, які знаходяться в його «міні-музею». Мер розповів про свою діяльність, про питання з якими до нього найчастіше звертаються, про його погляди на продуктивність роботи депутатів міської ради та шляхи її підвищення. Студенти долучилися до діалагу та охоче ставили питання міському голові.

Далі на на молодь чекала сесійна зала, де продовжився діалог з Андрієм Барановим. Студенти мали змогу посидіти на місцях депутатів та поставити хвилюючи питання.

На цьому екскурсія міської радою завершилася і наступним місцем «пари» став Сумський відокремлений підрозділ Установи «Центр Розвитку Місцевого Самоврядування». Там Олександр Хоруженко розповів про діяльність даного підрозділу, про процес формування громад, та перспективу того, що в Сумській області їх буде 50. Також, обговорювали плюси децентралізації та проблеми, які виникають на шляху її впровадження у життя, серед яких і елементарне нерозуміння даного процесу містянами, і конфлікт інтересів зацікавленими особами та інші перепони.

Окрім фото з усіма «лекторами» студенти забрали з собою і нові знання, які набагато простіше засвоюються від першоджерел в звичайних умовах, ніж в аудиторії, пишучи конспекти.

Дар’я Данілова (ПЛ-61)

Сумський державний унiверситет,
вул. Харківська, 116, м. Суми, Україна, 40007,
Навчально-науковий корпус, ауд. Н-312

Телефон: (0542) 68-77-32

e-mail: [email protected]

При використанні матеріалів з сайту кафедри психології,
політології та соціокультурних технологій
посилання на ресурс обов'язкове.

All Rights Reserved.