У рамках науково-дослідницької роботи «Дослідження шляхів вдосконалення структури та рівня зайнятості населення праценадлишкових територій Сумської області» у місті Суми були проведені фокус-групи на базі Сумського державного університету. Модератори фокус-груп поспілкувалися з різними віковими групами для того, щоб дізнатися їх думку про можливість працевлаштування у Сумах та Україні, а також обговорити актуальні проблеми, з якими зіштовхуються під час пошуку роботи.

Обговорення показало, що більшість з учасників мають бажання залишитися та працювати в м. Суми, однак виражають побоювання стосовно неможливості розвиватися у тих сферах, які їх цікавлять. Більшою мірою це стосується вікової групи 15-25 років, оскільки без досвіду роботи та диплома про вищу освіту їм важко знайти місце роботи. Кожен з учасників виразив готовність самовдосконалюватися, розвиватися та здобувати нові знання, а також запропонував варіанти розвитку міста у соціальній, економічній та екологічних сферах.