Триває проект з вивчення праценадлишкових територій за підтримки департаменту соціального захисту населення Сумської обласної  державної адміністрації. Позаду  низка досліджень, зокрема -  настроїв місцевих щодо працевлаштування, соціально-економічного стану, ситуації на ринку праці.

Наразі триває етап презентації результатів проектів місцевому активу з метою налагодження системи стратегічної комунікації навколо проблематики визначення майбутнього території.18 грудня 2019 року така презентація відбулася у Шосткінській міській об’єднаній територіальній громаді. Проектну команду на заході представляли доценти кафедри політології, психології та соціокультурних технологій СумДУ Андріана Костенко, Андрій Лебідь, Юлія Панченко та Олег Туляков.

Олег Туляков представив учасникам зібрання  результати дослідження. У презентації, зокрема, йшлося про сильні та слабкі сторони, загрози та можливості у зв’язку з дальшою перспективою розвитку Шосткінської міської ОТГ. Окремо аналізували статистичні дані, що засвідчують наявність певних позитивних та негативних тенденцій. Серед позитиву відзначалися успіхи у залученні інвестицій, серед невтішного – усталені настрої місцевої молоді щодо виїзду за кордон.  Також серед іншого обговорювали механізми утворення спільного дискурсу навколо визначення точок зростання місцевої економіки, загальні перспективи розвитку території, проблеми взаємовідносин влади, бізнесу та громадськості.

Доцент СумДУ

Олег Туляков