Науковці кафедри психології, політології та соціокультурних технологій разом з науковцями інших кафедр факультету ІФСК досліджують держбюджетну тему «Розроблення концепції соціальної стійкості людини в територіальній громаді». Паралельно з цим спільно з Жіночим консорціумом України реалізується аналітичний проект «Дослідження гендерних аспектів соціальної стійкості громад». Перше дослідження має більшою мірою теоретичне спрямування, друге передбачає ряд методів «польових» досліджень. Від початку вони були присвячені одному й тому самому об’єкту – соціальній стійкості, а зараз стала відчутною синергія виконуваних робіт і команд.

6 жовтня відбувся третій модуль стратегічної сесії аналітичного проекту, на якій обговорюємо сценарії, механізми, рекомендації щодо розвитку соціальної стійкості людини в громаді. Перші дві модулі були важливими для накопичення інформації, третій став особливим, адже дав погляд з-за меж громади – від людей з активною громадською позицією експертного рівня, які були вимушені виїхати за кордон. Саме їх експертний рівень дозволив зробити два важливі висновки:

1) щодо механізмів – перевіркою повноти їх набору буде те, що вони спрацьовуватимуть як на стійкість людини, яка залишилася в «домашній» громаді, так і людини, яка мала стати вимушеним переселенцем чи біженцем;

2) щодо моделей соціальної стійкості – це може бути певна системна модель, але це може бути також і інша модель. Ця інша модель має врахувати ситуацію без прив’язки до якогось конкретного місця проживання, без чітко структурованого простору буття.
Другий висновок є явним «польовим» підтвердженням висновку держбюджетної теми «Розроблення концепції соціальної стійкості людини в територіальній громаді» в частині моделі НОМАДА – людини без осідлосі – як однієї з моделей стійкості.