Ознайомлення здобувачів освітньої програми «Соціальна робота» із програмою «Ласкаво просимо до вулиці Сезам» відбулося на кафедрі ППСТ

02 травня 2024
В рамках вивчення предмету «Загальна та соціальна педагогіка» днями зі здобувачами ОП «Соціальна робота» було проведено заняття з ознайомлення з програмою «Ласкаво просимо до вулиці Сезам». 

Творче заняття для клієнтів ГО «Феліцитас» провели здобувачі освітньої програми «Соціальна робота»

30 квітня 2024
30 квітня чергове творче заняття для клієнтів ГО «Феліцитас» провели здобувачі освітньої програми «Соціальна робота». Це завершальний захід на нашій базі практики в цьому семестрі.

Результати другого дня молодіжного табору з міжетнічної толерантності “Місто рівних”

28 квітня 2024
28 квітня в Сумському державному університеті пройшов другий день молодіжного табору з міжетнічної толерантності “Місто рівних”.

Здобувачі третього курсу освітньої програми «Соціальна робота» проводять заняття на базі ГО «Феліцитас»

26 квітня 2024
26 квітня відбулася чергова зустріч наших студентів третього курсу ОП «Соціальна робота» з вихованцями ГО «Феліцитас». Цього разу було проведене заняття з аплікації та заняття з рухової активності.

 Студенти другого курсу спеціальності «Менеджмент соціокультурної діяльності» протягом першого модуля провели низку заходів, спрямованих на дослідження паркового простору міста Суми.Перша серія заходів планувалася як знайомство з соціальною та культурною інфраструктурою міських парків у польових умовах, проведення гендерного мапування паркового простору міського парку культури та відпочину ім. І. М. Кожедуба, аналіз ресурсів для оптимізації системи управління останнім.

Студенти на практиці відпрацювали сучасні ефективні методи діагностики соціально-культурних потреб сумчан і гостей міста, виявили додаткові шляхи залучення матеріальних і людських ресурсів для розвитку паркої зони. Завершувало згадану серію заходів відвідування дитячого парку «Казка» як спеціалізованого паркового простору.

Усе це дозволило зібрати достатню джерельну базу для порівняння роботи менеджменту парків із позицій соціальної та культурної орієнтованості конкретних міських просторів. У ході заходів другої дослідницької серії студенти знайомилися з кращими світовими практиками організації паркового простору, шукали напрями оптимізації роботи парків міста Суми.

Нарешті, третя серія заходів орієнтувала майбутніх управлінців у сфері культури на аналіз характеристик паркових просторів як креативних хабів. Студенти моделювали парк культури та відпочину ім. І. М. Кожедуба як осередок розвитку культурних і креативних індустрій, обговорювали можливості та перспективи розвитку паркових зон із врахуванням потреб різних груп населення на предмет втілення дизайнерських рішень, розміщення об’єктів соціокультурної інфраструктури з врахуванням потреб сумчан і гостей міста.  

Таким чином, кожна серія заходів орієнтувала студентів на практичну роботу в поєднанні з теоретичним осмисленням попередніх результатів. У ході дослідження вдалося поглянути на парк у трьох аспектах: як креативний хаб, як осередок розвитку креативних і культурних індустрій і з позицій розширення можливостей застосування кращих практик організації та функціонування паркового простору відповідно до місцевих умов і потреб міської громади.

Валентина Опанасюк,

доц., керівник секції «Менеджмент соціокультурної діяльності»

Сумський державний унiверситет,
вул. Харківська, 116, м. Суми, Україна, 40007,
Навчально-науковий корпус, ауд. Н-312

Телефон: (0542) 68-77-32

e-mail: [email protected]

При використанні матеріалів з сайту кафедри психології,
політології та соціокультурних технологій
посилання на ресурс обов'язкове.

All Rights Reserved.