«Пристрасті за «Євробаченням» і не тільки: онлайн-зустріч здобувачів ОП Менеджмент СКД зі старшим продюсером першого в Україні (2005) європейського пісенного конкурсу Олександром Борисенком

07 травня 2024
7 травня - у перший день півфіналу «Євробачення-2024» - на базі кафедри психології, політології та соціокультурних технологій СумДУ відбулася онлайн-зустріч здобувачів освітньої програми Менеджмент соціокультурної діяльності з телевізійним продюсером, заслуженим журналістом України, випускником Сумського педагогічного інституту імені А.С. Макаренка Олександром Борисенком.

Ознайомлення здобувачів освітньої програми «Соціальна робота» із програмою «Ласкаво просимо до вулиці Сезам» відбулося на кафедрі ППСТ

02 травня 2024
В рамках вивчення предмету «Загальна та соціальна педагогіка» днями зі здобувачами ОП «Соціальна робота» було проведено заняття з ознайомлення з програмою «Ласкаво просимо до вулиці Сезам». 

Творче заняття для клієнтів ГО «Феліцитас» провели здобувачі освітньої програми «Соціальна робота»

30 квітня 2024
30 квітня чергове творче заняття для клієнтів ГО «Феліцитас» провели здобувачі освітньої програми «Соціальна робота». Це завершальний захід на нашій базі практики в цьому семестрі.

Результати другого дня молодіжного табору з міжетнічної толерантності “Місто рівних”

28 квітня 2024
28 квітня в Сумському державному університеті пройшов другий день молодіжного табору з міжетнічної толерантності “Місто рівних”.

26 лютого в Конгрес-центрі СумДУ відбувся творчо-пізнавальний захід на тему «Відомі невідомі жінки України». Метою заходу стало привернення уваги присутніх до внеску та місця жінки в історії та сучасності України. Учасниці та учасники дізналися про українок, які були письменницями, художницями, громадськими діячками, актрисами, лікарками, вчительками, засновницями музеїв, а також брали участь у повстаннях та військових подіях. Історія, на жаль, не зберегла зображення багатьох яскравих особистостей-жінок, а найчастіше в історичних працях жінка – яскрава і неповторна особистість – згадується лише як мати, донька, дружина, сподвижниця якогось видатного чоловіка. Водночас, брак відомостей про жінок не означає, що жінок не було. Про них просто не писали...

Саме тому дослідниця української жіночої історії Марта Богачевська-Хомяк порівнює жіночу історію з традиційною українською вишивкою: «Білим по білому — одна з найвишуканіших форм вишивки в Україні — гладь білими нитками по білому полотну, та ще й з вирізуванням. Треба добре придивитися, щоб розгледіти білий візерунок довкола витятого простору».

Захід також дав можливість оцінити досягнення жіночого руху за останнє століття, серед яких – можливість здобуття вищої освіти, виборче право, професійна самореалізація, захист материнства тощо. Але поряд з цим говорили і про ті бар’єри, які залишаються в житті сучасних жінок, – низьке представництво у політиці, домашнє насильство, сексизм у рекламі, подвійне навантаження неоплачуваною працею.  

Невдовзі світ відзначатиме Міжнародний день боротьби за права жінок та міжнародний мир (8 березня), тож не оминули увагою історичні аспекти й цієї події. Учасники та учасниці заходу дійшли згоди, що у цей день необхідно відзначати здобутки жінок не лише у домашній приватній сфері, а й у професійній, суспільній, громадській, політичній, економічній.  

 Захід відбувся зусиллями Гендерного ресурсного центру СумДУ, бібліотеки Конгрес-центру, громадської організації «Жіночий консорціум України» та Центру гендерної культури м. Харків.

Сумський державний унiверситет,
вул. Харківська, 116, м. Суми, Україна, 40007,
Навчально-науковий корпус, ауд. Н-312

Телефон: (0542) 68-77-32

e-mail: [email protected]

При використанні матеріалів з сайту кафедри психології,
політології та соціокультурних технологій
посилання на ресурс обов'язкове.

All Rights Reserved.