29 березня 2024

Культурним обличчям СумДУ є галерея мистецтв «Академічна», завдяки діяльності якої зібрана мистецька колекція. Студенти і викладачі знайомилися з її творами на виставках в університеті. Тепер вони знайшли місце на шпальтах альбому «Мистецька колекція Сумського державного університету».

У вітальному слові до альбому ректора В. Д. Карпуші йдеться про важливість гуманітарного виховання  студентства саме через мистецьку колекцію нашого університету. У вступній статті розповідається про етапи створення колекції та історію створення деяких творів.  Мистецька колекція налічує 100 творів живопису, графіки та декоративного мистецтва. Їхні автори – художники України, Польщі, Швейцарії та Хорватії. Найбільшу частину складають роботи художників Сумщини, твори яких вписуються в європейський мистецький контекст. Фактичні відомості про митців подано у біографічних довідках, а відомості про твори – у каталозі. Автор вступної статті, укладач біографічних матеріалів і каталогу – доцент кафедри психології, політології та соціокультурних технологій Сергій Побожій. Переклади англійською мовою здійснила старший викладач кафедри германської філології Марина Черник. Макет, шрифти та обкладинку виконав Дмитро Растворцев. Значну роботу з фотографування творів для альбому здійснив Сергій Малюк. До друку видання підготовлено видавництвом СумДУ.

З альбомом можна познайомитися за посиланням.