14 лютого 2021

Вченою Радою СумДУ 12 лютого 2021 року затверджено публічний документ, який відтепер визначає прихильність університетської спільноти забезпеченню прав людини та рівних можливостей для всіх осіб, незалежно від їхньої статі, віку, стану здоров’я, сімейного статусу, расової, етнічної, культурної, релігійної приналежності. Керуючись міжнародними та національними зобов’язаннями України, серед яких - Цілі сталого розвитку, Закон України «Про забезпечення рівних прав і можливостей жінок і чоловіків», Закон України «Про освіту», Гендерний ресурсний центр СумДУ розробив політику рівності. Політика відображає офіційну позицію університету щодо визнання та врахування розмаїття, адже це сприяє досягненню успіху в індивідуальному, корпоративному та суспільному вимірах. Принцип рівних можливостей означає, що на всіх рівнях - загально-організаційному, адміністративно-господарському, освітньому, науковому, позанавчальному - Сумський державний університет зобов’язується планувати та системно працювати над усуненням бар'єрів у соціальній та економічній особистісній реалізації, задля значимої участі будь-кого з університетської спільноти у прийнятті рішень.