24 січня 2024

24 січня відбулася зустріч членів експертної ради роботодавців освітньої програми «Соціальна робота».

Перше питання стосувалося внесення змін у державний стандарт вищої освіти за спеціальністю 231 «Соціальна робота» (бакалаврського рівня) – введення поняття «раннє втручання» в формулювання фахових компетентностей і програмних результатів навчання. Експерти-роботодавці Ніна Чернявська та Тетяна Гусєва підкреслили актуальність таких змін, поділилися власним досвідом застосування підходу, основаному на ранньому втручанні. Було обговорено також питання щодо відображення змін у стандартів в освітніх компонента – введення окремого освітнього компоненту чи наскрізного опрацювання поняття «раннє втручання» в різних освітніх компонентах. Експерти-роботодавці надали перевагу другому варіанту.

Друге питання, яке обговорювалося – результати опитування роботодавців із різних областей України, виконаного під егідою Центру соціальних досліджень СумДУ. Учасники експертної ради роботодавців освітньої програми «Соціальна робота» СумДУ підтримали важливість знань випускниками нормативно-правових документів. Роман Гученко підкреслив необхідність того, щоб студенти навчилися застосовувати нормативно-правові документи для вирішення завдань професійної діяльності. Разом із тим, члени експертної ради обговорили специфіку вимог до випускників спеціальності «Соціальна робота» на робочих місцях в громадському секторі порівняно з державним та комунальним.

Каріна Нечак висвітлила досвід ТОВ «Неткрекер» щодо створення навчального центру на базі організації та долучення практиків до навчального процесу в університетській аудиторії. Були обговорені питання підсилення практико-орієнтованої підготовки за спеціальністю «Соціальна робота».

Група забезпечення спеціальності 231 «Соціальна робота»  висловлює щиру вдячність членам експертної ради роботодавців за продуктивну зустріч.