22 травня 2020

Студенти, які навчаються в СумДУ та, зокрема, на кафедрі «Психології, політології та соціокультурних технологій» впродовж вже близько 10 років мають можливість опановувати навчальні курси з гендерної тематики, серед яких - «Основи гендерного аналізу», «Гендерна психологія», курси на вибір «Гендерні аспекти соціальних процесів», «Соціальні ролі і гендерна рівність».

Майбутні соціальні працівники, практичні психологи та студенти будь-яких інших спеціальностей таким чином набувають важливих у сучасному світі компетентностей - розуміння та врахування у своїй професійній діяльності принципів гендерної рівності, усвідомлення значення для індивіда та суспільства встановлення рівних прав, можливостей і відповідальності жінок і чоловіків. У центрі уваги курсу - визнання рівної соціальної цінності та соціальних ролей жінки і чоловіка, повага людської гідності кожної особи. Завдяки цим дисциплінам студенти вчаться проводити ґендерний аналіз різних сфер життєдіяльності суспільства, проявляти гендерно чутливу поведінку, сприяти встановленню гендерної рівності в українському суспільстві. Все це є результатом багаторічної діяльності Гендерного ресурсного центру СумДУ, який, слідуючи євроінтеграційному курсу, проваджує науково-дослідницьку, навчальну та виховну діяльність з гендерної тематики.