15 листопада 2023

Філософічний сенс «життя в українській мові». Під такою назвою була доповідь доцента кафедри психології, політології та соціокультурних технологій Олега Тулякова на засіданні клубу «Мовне коло».

На заході, що був організований Сумською обласною універсальною науковою бібліотекою, зібралися студентська молодь та поціновувачі українського слова. Серед почесних гостей та спікерів - Володимир Садівничий – доктор наук із соціальних комунікацій, професор, завідувач кафедри журналістики та філології СумДУ, член Національної спілки журналістів України.

З виступу Олега Тулякова: «Логічні форми та закони мислення, операції доказу та спростування мають абстрактну сутність, проте їх конкретне виявлення у «Осі Буття» (Мартін Хайдеггер) конкретної людини відбувається у мовних вимірах. При цьому кожна мова виражає специфічне спіритуалістичне універсальне буття, у вирі якого можна пізнавати особливості масової свідомості народу-носія мови. Знання інших мов, крім рідної, збагачує людське «серце» (у розумінні Григорія Сковороди) навим змістом, що надає позитивної динаміки людській душі, «Іб» (за визначенням стародавніх єгиптян). А це у свою чергу сприяє оптимальній трансформації душі у «Бау», блаженну душу (за визначенням стародавніх єгиптян).

Заборони щодо вживання мови спричинені тваринним страхом імперій перед обличчям власної смерті через дальше виявлення волелюбного народу, у тому числі – через його мову».